Pod namiotami województwa

środa, 5 czerwca 2024

Ambasadorki województwa otrzymały swoje nagrody. Kolejnych 30 namiotów wystawienniczych trafiło do najaktywniejszych kół gospodyń wiejskich z Łódzkiego. – Dziękujemy za to wsparcie i wszystko, co otrzymaliśmy w ostatnich latach – mówiły wzruszone gospodynie.

Marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber spotkał się z laureatkami konkursu „Ambasadorki województwa Łódzkiego” w Waliszewie w gminie Bedlno podczas pikniku z okazji 20-lecia Polski w Unii Europejskiej. Przy wręczaniu upominków towarzyszyli mu radny sejmiku Waldemar Wojciechowski i wójt gminy Bielawy Wojciech Miedzianowski.

- My organizujemy dożynki, wy na nie przyjeżdżacie i prezentujecie swoje dokonania. A tym, co nas łączy są namioty – wyjaśniał znaczenie prezentów dla gospodyń marszałek. W całym województwie w ramach konkursu rozdysponowanych zostało 100 namiotów wystawienniczych.

Przedstawicielki kół chwaliły się dotacjami pozyskanymi z Urzędu Marszałkowskiego w ostatnim czasie i konkursami, w jakich brały udział.

- Wszystkie nasze działania, które wspólnie robimy, są kierowane w ostatecznym rozrachunku do mieszkańców – podsumował Grzegorz Schreiber.

Najmłodszym mieszkańcom województwa dedykowany był piknik z okazji 20-lecia Polski w Unii Europejskiej z animatorami zabaw, dmuchańcami, watą cukrową i dobrą zabawą.

jg/fot. Sebastian Sołtyszewski