Piłka nożna. Jak będzie grał ŁKS pod wodzą Grzegorza Szoki?
środa, 12 listopada 2025- Jestem trenerem, który chce grać do przodu, nie jest dla mnie najważniejsze posiadanie piłki, tylko raczej zdobywanie przestrzeni – mówi Grzegorz Szoka, nowy trener ŁKS. który dziś przeprowadził pierwszy trening z łódzką drużyną. W roli trenera łodzian, Szoka zadebiutuje w meczu przeciwko Górnikowi Łęczna (23 listopada).
Dziś nowy szkoleniowiec został zaprezentowany na konferencji prasowej. - Nie chciałbym teraz tutaj składać jakichś szumnych obietnic, bo ja jestem politykiem. Jestem świadom tego, że trenera rozlicza się z każdych słów i bardzo łatwo poddaje weryfikacji, bo szybko przychodzi weryfikacja w postaci meczów ligowych. :Jeżeli chodzi o moją filozofię, to na pewno jestem trenerem, który chce grać do przodu. Nie jest dla mnie najważniejsze posiadanie piłki, tylko raczej zdobywanie przestrzeni w kierunku bramki przeciwnika, wejścia w pole karne, strzały na bramkę przeciwnika plus oczywiście bardzo ważna w tej lidze organizacja gry zespołów defensywy.
Celem nowego szkoleniowca jest awans do strefy barażowej, czyli wywalczenie miejsca, dającego możliwość gry w play-off o ekstraklasę. Nowy szkoleniowiec podpisał kontrakt do końca czerwca 2027 z opcją przedłużenia.
W sezonach 2022/2023 i 2023/24 pełnił obowiązki asystenta pierwszego trenera Chrobrego Głogów, a następnie został pierwszym szkoleniowcem Znicza Pruszków. Pod jego wodzą Znicz znakomicie spisał się na zapleczu ekstraklasy, zdobywając 43 punkty w 31 meczach. Teraz Grzegorz Szoka rozpocznie pracę w Łódzkim Klubie Sportowym, zastępując na ławce trenerskiej Szymona Grabowskiego. Ten ostatni pozostawił ŁKS na rozczarowującym, trzynastym miejscu.
fot. Michał Tuliński
Galeria
https://www.lodzkie.pl/strona-glowna/aktualnosci/pilka-nozna-jak-bedzie-lks-pod-wodza-grzegorza-szoki#sigProId7a919eb628
