Piknik w Ostrówku

piątek, 5 sierpnia 2022

Regionalne przysmaki, muzyka ludowa oraz wyśmienita zabawa dla całych rodzin. W piątkowe popołudnie mieszkańcy Ostrówka i powiatu wieluńskiego bawili się na Pikniku Województwa Łódzkiego.

Pogoda dopisała, a Urząd Marszałkowski zadbał o atrakcje dla całych rodzin. Na stoiskach kół gospodyń wiejskich można było spróbować lokalnych przysmaków. Był też tradycyjny konkurs na najsmaczniejsze danie, który wygrały panie z KGW W Okalewie za przepyszne prażuchy w kapuście.  

W punkcie funduszy unijnych można było się dowidzieć o aktualnych programach i dotacjach. Swoją bogatą ofertę prezentowały podczas pikniku jednostki samorządu województwa łódzkiego.

Piknik Wojewódzki był także okazją do wręczenia symbolicznych czeków w ramach programu „Sołectwo na plus”. Odbierali je sołtysi z powiatu wieluńskiego, którzy starali się o wsparcie finansowe dla swoich miejscowości. W ramach programu „Sołectwo na plus” Urząd Marszałkowski WŁ w tym roku udzielił dotację udzielono 502 projektom na kwotę blisko 6 mln zł.

Czeki wręczali radni Sejmiku Województwa Łódzkiego Dorota Więckowska, Edward Kiedos i Andrzej Chowis.

bg
Zdjęcia: Adam Staśkiewicz