Piknik na powitanie wakacji

sobota, 6 lipca 2024

Atrakcje dla dzieci, spartakiada sołecka oraz pyszne przekąski przygotowane przez panie z KGW w Dąbrówce Dużej – tak wyglądało powiatowe powitanie lata w powiecie brzezińskim.

Powiatowy piknik wakacyjny został zorganizowany w sobotę, 6 lipca, na placu przy miejscowej szkole podstawowej. Atrakcji nie brakowało: była spartakiada sołecka, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych oraz loteria fantowa. Dzieci mogły do woli bawić się na dmuchańcach, a dorośli zwiedzać stoiska wystawców. Swoją ofertę prezentowały m.in. Miejski Dom Kultury w Brzezinach, Nadleśnictwo w Brzezinach i Muzeum Żołnierza Polskiego z Dmosina. Można było obejrzeć wyposażenie amerykańskiego samochodu pożarniczego, a także wozów OSP m.in. z Kołacinka, a z członkami grupy motocyklowej porozmawiać o możliwościach ich maszyn.

Razem z mieszkańcami powiatu brzezińskiego bawiła się Magdalena Spólnicka, wiceprzewodnicząca sejmiku województwa, która w imieniu marszałek Joanny Skrzydlewskiej dziękowała KGW Dąbrowianki za ich aktywność i działalność na rzecz mieszkańców.

 

kw/fot. Piotr Miśkiewicz