DOŁĄCZ DO NASZEGO NEWSLETTERA I BĄDŹ NA BIEŻĄCO
g -

logo

Menu

Park Rehabilitacyjny w Piotrkowie Trybunalskim

22.06.2018
Uroczystość przekazania sprzętu rehabilitacyjnego, zakupionego ze środków Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego (BOWŁ) w ramach zadania pn. „Szpitalny Zielony Park Rehabilitacyjny” odbyła się dzisiaj na terenie Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim. To kolejny projekt zrealizowany w ramach wspomnianego BOWŁ, który uzyskał w ubiegłorocznym głosowaniu 8156 głosów mieszkańców województwa. W wydarzeniu uczestniczył m.in. marszałek WŁ Witold Stępień oraz przewodniczący Sejmiku WŁ Marek Mazur.
 
Park jest jednym z czterech zadań realizowanych przez podmioty lecznicze w ramach I edycji BOWŁ. Projekty wsparte głosami mieszkańców regionu realizują też: Wojewódzki Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej Centrum Leczenia Chorób Płuc i Rehabilitacji w Łodzi oraz Specjalistyczny Psychiatryczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Łodzi.
 
- Mam olbrzymią satysfakcję, że uruchamiając budżet obywatelski dajemy pole do kreatywności mieszkańcom regionu. Takie miejsca służą wciąż niedocenianej rehabilitacji, która przynosi znakomite rezultaty, również dzięki świetnemu personelowi medycznemu. To drugi taki obiekt w naszym województwie, pierwszy miałem okazję oglądać przy szpitalu wojewódzkim w Łagiewnikach. Gratuluję pomysłodawcom i wszystkim, którzy przysłużyli się aby to miejsce powstało - powiedział marszałek Witold Stępień.
 
Park w Piotrkowie, którego realizacja pochłonęła blisko 300 tys. zł został wyposażony w specjalistyczny sprzęt rehabilitacyjny wspomagający powrót pacjenta do sprawności psychofizycznej przy zastosowaniu najnowocześniejszych metod usprawniania.
 
- Gdyby budżet obywatelski naszego województwa nie został uruchomiony zapewne takie miejsce by nie powstało. Za każdym razem pojawiałoby się coś ważniejszego. Dlatego cieszę się, że mieszkańcy regionu współdecydują o wydatkach województwa, a ich pomysły przynoszą tak spektakularne rezultaty - powiedział przewodniczący Marek Mazur.
 
Zadanie polegało na budowie siłowni zewnętrznej, wyłożenie go bezpieczną nawierzchnią antypoślizgową i wyposażenie w meble parkowe. Siłownia składa się z zestawu urządzeń do rehabilitacji ruchowej. Sprzęt służy do polepszenia sprawności fizycznej organizmu, a jego usytuowanie na terenie zielonym szpitala wzmocni funkcjonowanie układu oddechowego i odpornościowego osób rehabilitowanych. Z siłowni zewnętrznej korzystać będzie cała lokalna społeczność.
 
GS

Polecane

Most na Warcie gotowy

14-12-2018

Koniec robót na moście przez rzekę Wartę. Była to jedna...

Czytaj więcej

Wojewódzkie Spotkanie Opłatkowe Kombatantów

14-12-2018

W piątek 14 grudnia wicemarszałek województwa łódzkiego Zbigniew Ziemba wziął...

Czytaj więcej

Upamiętnili ofiary stanu wojennego

13-12-2018

Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego, oraz Iwona Koperska, przewodnicząca Sejmiku...

Czytaj więcej

Śniadanie na zdrowie

13-12-2018

13 mln zł jest do wzięcia w konkursie unijnym na...

Czytaj więcej

Szybciej dojedziemy na Śląsk

13-12-2018

W Bełchatowie zakończył się remont drogi wojewódzkiej nr 484 Bełchatów...

Czytaj więcej

O zdrowiu na Konwencie Marszałków

12-12-2018

W środę 12 grudnia w Warszawie odbyło się posiedzenie Konwentu...

Czytaj więcej

Droga w Inowłodzu oddana

12-12-2018

Zbigniew Ziemba, wicemarszałek województwa łódzkiego otworzył po przebudowie odcinek drogi...

Czytaj więcej

Walne Zgromadzenie Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego

11-12-2018

Przedstawiciele rolników z województwa spotkali się 10 grudnia 2018 roku...

Czytaj więcej

Rajd Mikołajkowy

11-12-2018

W minioną sobotę w Łęczycy odbył się XIV Rajd Mikołajkowy...

Czytaj więcej

Dane kotnaktowe

Urząd Marszałkowski
Województwa Łódzkiego

al. Piłsudskiego 8
90-051 Łódź
NIP: 725-17-08-148
tel. 42 663 30 00
tel. 42 663 33 80
tel. kom. 695 356 594
e-mail: info@lodzkie.pl