Nowe poradnie i hospicjum w Sieradzu

piątek, 14 lutego 2014
W Szpitalu Wojewódzkim w Sieradzu im. Kardynała Wyszyńskiego działają już odremontowane poradnie i hospicjum. W uroczystym otwarciu uczestniczyli marszałek Witold Stępień oraz Dorota Ryl, wicemarszałek województwa łódzkiego.
- Cieszy nas, że staraniem dyrekcji i personelu rośnie poziom warunków leczenia. Szpital w Sieradzu traktujemy jako jedną ze strategicznych placówek służby zdrowia w Łódzkiem. Jako jedyny w województwie posiada hospicjum, a chcielibyśmy mieć takie oddziały w każdej naszej większej placówce - mówił Witold Stępień.
Hospicjum, mieszczące się do tej pory w tak zwanym starym szpitalu przy ulicy Nenckiego zajmuje teraz jeden z budynków szpitala wojewódzkiego przy ul. Armii Krajowej. Ciasne, ciemne wnętrza z zastąpiły jasne sale z własnymi węzłami sanitarnymi, klimatyzacją i nowoczesnym sprzętem.  Hospicjum przygotowane jest na 18 pacjentów. Przebywa w nim 9 osób, ale jak podkreśla ordynator oddziału Beata Ulatowska, hospicjum opieką obejmuje co najmniej 50 pacjentów w domach.
- To dla nas prezent na jubileusz, bo dokładnie 20 lat temu docent Orszański doprowadził  do otwarcia hospicjum w Sieradzu – przypomniała Beata Ulatowska.
Remont pomieszczeń poradni: chirurgii ogólnej, chirurgii onkologicznej, neurochirurgicznej, chirurgii urazowo-ortopedycznej, onkologicznej, ginekologiczno-położniczej oraz szkoły rodzenia kosztował prawie  1,3 mln zł. Remont hospicjum pochłonął  - 2,2 mln zł.
(bs)