Nowa pracownia dla zdrowia i urody

środa, 8 marca 2023

„Festiwal zdrowia i urody” – pod takim hasłem, w środę, 8 marca, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Województwa Łódzkiego w Piotrkowie Trybunalskim zorganizowało cykl pokazów i konsultacji dotyczących profilaktyki zdrowia oraz pielęgnacji twarzy i ciała. Najważniejszym punktem wydarzenia było otwarcie nowoczesnej pracowni kosmetycznej, która powstała dzięki dofinansowaniu z Europejskiego Funduszu Społecznego. – Nie mam cienia wątpliwości, że CKZiU to najlepsza szkoła pomaturalna w Piotrkowie – podkreślił podczas otwarcia Zbigniew Ziemba, wicemarszałek województwa.

„Zdrowie jest najpierwszym dobrem, uroda drugim, a bogactwo trzecim” – pisał Platon. CKZiU WŁ w Piotrkowie połączyło wszystkie te wartości, choć w odwróconej kolejności: szkoła wzbogaciła się właśnie o nową pracownię technika usług kosmetycznych, która pozwala uczyć przyszłych kosmetologów, jak dbać o zdrowie i piękno mieszkańców regionu. Pracownia została urządzona na piętrze placówki, a słuchacze do swojej dyspozycji, czyli do praktycznej nauki zawodu, mają ponad 120 metrów kwadratowych. Są tu sala wykładowa z nowoczesnym, multimedialnym wyposażeniem oraz profesjonalny sprzęt m.in. urządzenia do oczyszczania wodorowego, do mechanicznego złuszczania naskórka, do drenażu limfatycznego czy analizator stanu skóry i włosów.

- Zaangażowanie samorządu województwa łódzkiego w nasze szkoły i instytucje edukacyjne przynosi efekty. Dzisiaj w Piotrkowie możemy zobaczyć, jak ważne jest, aby w sposób odpowiedzialny inwestować w szkoły policealne. Mamy piękne i nowoczesne pracownie, dobrze wykształconą kadrę pedagogiczną i liczne grono słuchaczy, które chce właśnie w Piotrkowie i innych szkołach samorządu zdobywać kwalifikacje, umiejętności oraz zawód – powiedział wicemarszałek Ziemba. Jak dodał, piotrkowskiej szkole – dawnemu Medykowi - ciągle przybywa słuchaczy, a nowa pracownia jest gwarantem jeszcze wyższej jakości kształcenia.

Utworzenie pracowni to efekt realizacji projektu "Trzy kroki do kariery: nauka - praktyka - praca" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020. Szkoła na ten cel już otrzymała niemal 300 tysięcy złotych, ale dostanie jeszcze kolejne prawie 90 tys. zł. Za te pieniądze zostanie kupiony dodatkowy specjalistyczny sprzęt – aktualnie trwa przetarg.

W otwarciu pracowni wzięła także udział Beata Dróżdż, radna Sejmiku Województwa Łódzkiego oraz Tomasz Trzaskacz, dyrektor piotrkowskiej delegatury Kuratorium Oświaty. Byli też dyrektorzy piotrkowskich szkół ponadpodstawowych oraz uczniowie tych placówek, z których część to potencjalni, przyszli słuchacze CKZIU w Piotrkowie. Dziś byli modelami – podczas prezentacji możliwości pracowni poddawali się zabiegom wykonywanym przez pracowników szkoły – specjalistów z zakresu kosmetologii.

Data festiwalu została wybrana nieprzypadkowo, dlatego nie mogło zabraknąć życzeń i kwiatów dla wszystkich pań.

 

kw

fot. Adam Staśkiewicz