Na dobry początek majówki piknik w Plichtowie

piątek, 29 kwietnia 2022

Drugi w tym sezonie Piknik Województwa Łódzkiego poświęcony Funduszom Europejskim zorganizowaliśmy w Plichtowie. Mieszkańcy gminy Nowosolna mogli nie tylko miło spędzić czas z rodziną i przyjaciółmi, ale też dowiedzieć się czegoś ciekawego o unijnych dofinansowaniach.

Przy Gminno-Parkowym Centrum Kultury i Ekologii stanęły dmuchańce, na których poskakać mogli najmłodsi. Dzieciaki mogły liczyć na mnóstwo zabaw, m.in. tor przeszkód i ściankę wspinaczkową, bo tegoroczne pikniki organizujemy na sportowo. Były też konkursy z nagrodami i wiele innych atrakcji.

Dla dorosłych przygotowaliśmy prezentację ofert instytucji podległych samorządowi województwa łódzkiego i informacje o funduszach unijnych, można było więc dowiedzieć się, jak pozyskać dofinansowanie, a nawet jak założyć i rozwijać własną firmę.

Tradycją na naszych piknikach jest specjalnie przygotowana strefa kulinarna kół gospodyń wiejskich. Nie zabrakło też występów artystycznych, na początku lokalnych zespołów, a wieczorem na piknikowej scenie doskonały koncert dała grupa Video, muzycy mają na koncie takie hity jak “Idę na plażę”, „Szminki róż” czy “Wszystko Jedno”.

 

Kolejny piknik już za tydzień. W piątek, 6 maja spotykamy się w Lutomiersku w powiecie pabianickim.

 

as

fot. Sebastian Sołtyszewski