Mieszkańcy mają głos! Owocne spotkanie w Łodzi

czwartek, 8 lutego 2024

Fundusz Rozwoju Kultury, budżet obywatelski, karta seniora i telefon wsparcia to tylko część propozycji Urzędu Marszałkowskiego dla mieszkańców naszego regionu. O tym, a także innych przedsięwzięciach samorządu województwa opowiadał w Łodzi podczas spotkania „Porozmawiajmy w Łódzkiem” wicemarszałek Piotr Adamczyk.

Największym zainteresowaniem cieszyły się kwestie dotyczące komunikacji publicznej. Goście pytali m. in  zniżki na korzystanie z Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej i Wojewódzką Kartę Seniora oraz inne możliwości wsparcia.

-  Dzięki Wojewódzkiej Karcie Seniora, możliwe są całoroczne przejazdy ŁKA z 30-procentową ulgą – podkreślał Piotr Adamczyk. – Atrakcyjna jest nie tylko cena, ale również komfort przejazdu. Ponadto zakupiliśmy nowe autobusy, które uzupełniają ofertę przewozową.

Wicemarszałek zachęcał również do zaglądania na stronę www.lodzkie.pl/dotacje, gdzie można znaleźć informacje o konkursach z podziałem na poszczególne kategorie. Wydarzenie zakończyły warsztaty dotyczące radzenia sobie ze stresem.

(dark), fot. S. Sołtyszewski