Marszałek spotkał się z przedsiębiorcami

środa, 22 kwietnia 2020

Marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber wziął dziś (22 kwietnia) udział w telekonferencji z przedsiębiorcami z województwa  łódzkiego.

Głównym tematem telekonferencji była sytuacja firm z naszego regionu oraz programy wsparcia dla przedsiębiorców przygotowane przez władze województwa łódzkiego. W spotkaniu wziął też udział Łukasz Stajuda, dyrektor Centrum Obsługi Przedsiębiorcy, jednostki Urzędu Marszałkowskiego WŁ.

- Bardzo zależało mi na tym spotkaniu, bo bardzo chciałem usłyszeć od państwa, co możemy zrobić w tej wspólnej walce ze skutkami epidemii. Chciałem poznać państwa opinie, zanim uruchomimy zapowiedziane i przygotowywane programy wsparcia dla firm z naszego regionu – mówił marszałek Grzegorz Schreiber.

Przedstawiciele firm pytali, między innymi, o szczegóły wsparcia dla przedsiębiorców, którzy skorzystali  z pożyczek JEREMIE i JEREMIE 2 i w związku z epidemią COVID-19 znaleźli się w sytuacji utrudniającej spłatę zobowiązań. Przypomnijmy, że samorząd województwa łódzkiego, w porozumieniu z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, wprowadził udogodnienia, które mogą pomóc rozwiązać te trudności, między innymi, wydłużenie okresu finansowania, wprowadzenie tzw. wakacji kredytowych, czy negocjowanie obniżenia oprocentowania. Będą także nowe, bardzo korzystne pożyczki.

Przedsiębiorcy pytali też o kontraktowanie zakupu maseczek ochronnych z puli miliona, który kupią władze województwa.

Marszałek i przedsiębiorcy zgodnie ustalili, że będą kolejne telekonferencje. Grzegorz Schreiber przypomniał też o czwartkowych czatach z ekspertami, podczas których poruszane są kwestie istotne dla biznesu w naszym regionie.

- Serdecznie dziękuję za zaangażowanie w walce z epidemią – zakończył spotkanie Grzegorz Schreiber. – Dobrze że dostrzegacie państwo każdą formę pomocy z naszej strony i pozytywnie je postrzegacie.

AA/fot. Adam Staśkiewicz