Majówka z Województwem Łódzkim

piątek, 30 kwietnia 2021

Urząd Marszałkowski przygotował na majówkę szereg różnych wydarzeń. Każdy mieszkaniec Łódzkiego może znaleźć coś dla siebie.

W rozgłośniach radiowych i na profilach społecznościowych Urzędu trwa konkurs „Łódzkie patriotyczne”. Do wygrania są atrakcyjne nagrody: symbole patriotyczne i gadżety Województwa Łódzkiego. Wczoraj i dziś na ulicach miast naszego regionu rozdajemy kotyliony. Dziś można go otrzymać na ulicach Łodzi i Pabianic. Wczoraj dostali je mieszkańcy m. in. Zduńskiej Woli.

W dniach 1-3 maja br. budynek Łódzkiego Domu Kultury będzie podświetlony na biało-czerwono. ŁDK przygotował również szereg atrakcji z myślą o najmłodszych. Wkrótce na jego profilach społecznościowych pojawi się informacja o tym, jak przygotować patriotyczne mufinki. Będzie można również posłuchać cyklu „Mali patrioci” czyli dowiedzieć się, co najmłodsi  z naszego regionu sądzą o tym, kim jest patriota. Filmy na ten temat będzie można zobaczyć również na profilach społecznościowych Urzędu Marszałkowskiego.

Gorąco zachęcamy do tego, by 2 maja br. wywiesić flagę. Także również w sposób wirtualny, bowiem wkrótce będzie można w mediach społecznościowych pobrać specjalną nakładkę. Również tego dnia TVP wyemituje koncert pieśni patriotycznych, zrealizowany przez artystów Teatru Wielkiego w Łodzi, instytucji podległej samorządowi województwa łódzkiego.

W poniedziałek, 3 maja br. Marszalek Grzegorz Schreiber weźmie udział w mszy za Ojczyznę w Archikatedrze Łódzkiej. Złoży również kwiaty pod Grobem Nieznanego Żołnierza i Pomnikiem Ofiar  Katastrofy Smoleńskiej.  

(dark), fot. Adam Staśkiewicz/Piotr Wajman

baner
baner