DOŁĄCZ DO NASZEGO NEWSLETTERA I BĄDŹ NA BIEŻĄCO
g -

logo

Menu

Firmy z Łódzkiego na Międzynarodowych Targach Produktów Ekologicznych BIO BEST w Brukseli

11.05.2018
Producenci z branży produktów ekologicznych z województwa łódzkiego zaprezentowali swoje wyroby na wspólnym stoisku podczas targów BIO BEST, które odbyły się w Brukseli w dniach 5-6 maja.

Podczas targów przedsiębiorcy mieli możliwość zaprezentowania swoich produktów. Ciekawe rozmowy, wymiana doświadczeń z konsumentami zdrowej żywności pozwoliły na zapoznanie się ze specyfiką rynku belgijskiego oraz preferencjami konsumentów na tym rynku. Przedsiębiorcy mieli również okazję do nawiązania kontaktów z potencjalnymi partnerami handlowymi. Stoisko województwa łódzkiego odwiedzili m.in. przedstawiciele polskiej placówki dyplomatycznej - Pan Artur Orzechowskim – Ambasador RP w Królestwie Belgii oraz Pani Joanna Doberszyc-Toulsaly – Radca Minister, Kierownik Wydziału Polityczno-Ekonomicznego Ambasady RP. Stoisko i wyjazd przedsiębiorców zorganizowano w ramach realizacji projektu „Łódzkie w Brukseli – promuje łódzki biznes”, finansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014 – 2020, Oś priorytetowa II. INNOWACYJNA I KONKURENCYJNA GOSPODARKA, II.2 INTERNACJONALIZACJA PRZEDSIĘBIORSTW, II.2.2 PROMOCJA GOSPODARCZA REGIONU.
Do udziału w targach, w drodze rekrutacji, zakwalifikowały się następujące firmy:
1.         AMKEZ FOOD Sp. z o.o.
Firma powstała z myślą o produkowaniu zdrowej żywności. Pasja do zdrowego i naturalnego odżywiania przyczyniła się do stworzenia nowatorskiej, naturalnej technologii produkcji suszonych przekąsek z owoców i warzyw. Efektem są produkty najwyższej jakości, powstałe ze starannie wyselekcjonowanych odmian owoców i warzyw, wyłącznie polskiego pochodzenia i posiadających certyfikaty.
Stosowana metoda produkcji zapewnia zachowanie naturalnego smaku i koloru produktów, bez użycia jakichkolwiek konserwantów, barwników, cukrów i sztucznych ulepszaczy.
Gama oferowanych produktów to nie tylko smaki dobrze znane. Firma szuka inspiracji w rodzimej tradycji i historii. Inspiracją są m.in. przepisy przodków, lokalne
produkty i smaki, które niekoniecznie kojarzą się z szybką przekąską. Obok jabłek i pomidorów firma zadebiutowała z jakże popularnym w polskiej kuchni warzywem – burakiem.
www.amkez.com  
2.         SOLIGRANO Sp. z o.o. Sp. K.
Polska marka oferująca produkty ze zbóż ekspandowanych, które spełniają wysokie standardy jakościowe. Ekspandowanie to proces uszlachetniania nasion zbóż, który polega na potraktowaniu ziarniaków gorącą parą wodną pod wysokim ciśnieniem, W wyniku działania siłą zewnętrzną dochodzi do zwiększenia objętości ziaren. Zakład produkcyjny o wydajności 1400 kg zboża ekspandowanego na godzinę umożliwia firmie prowadzenie działań pod własną marką skierowanych do klientów detalicznych i hurtowych.
Soligrano oferuje produkty konwencjonalne, ekologiczne oraz bezglutenowe. Produkty Soligrano BIO powstają z całych ziaren zbóż z certyfikowanych upraw ekologicznych: nie zawierają GMO, pestycydów ani sztucznych dodatków.
www.soligrano.pl  
3.         HERBSLAND Sp. z o.o.
Firma zajmuje się obróbką i przygotowaniem naturalnych ziół do przetwórstwa i produkcji wyrobów ziołowo-leczniczych. Firma jest importerem ziół i przypraw z całego świata, a także producentem wielu rodzajów mieszanek przyprawowych oraz ziołowych. HERBSLAND posiada marki własne, takie jak: „Fresher”, „Kraina Przypraw”, „BIO&LYO”:
•     „Fresher” to naturalna kompozycja ziół, która jest rewelacyjną alternatywą dla wszystkich odświeżaczy oddechu, które tylko doraźnie niwelują zapachy w ustach. Produkt ten usuwa wszystkie obce zapachy nie tylko w jamie ustnej, ale w całym przewodzie pokarmowym, odświeża oddech, łagodzi niestrawności, wzdęcia i bóle brzucha, skutecznie wspomaga wszystkie diety odchudzające;
•     „Kraina przypraw” to produkty ziołowe i przyprawowe bez dodatku wzmacniaczy smaku, sztucznych aromatów i barwników;
•     Marka produktów „BIO&LIO” to produkty liofilizowane, które posiadają certyfikat ekologiczny. Produkty uzyskiwane są z owoców i warzyw, a dzięki procesowi liofilizacji gotowy produkt ma bardzo wysoką zawartość witamin i zachowuje większość właściwości produktu świeżego.
www.herbsland.pl 
4.         A.DADUSZ, P.OLESZCZAK EKO NATURA S.C.
Firma prowadzi działalność w okolicach Parku Chronionego Krajobrazu Doliny Grabi. Takie usytuowanie umożliwia korzystanie w prostej linii z nieskażonych dóbr natury, które wykorzystywane są do produkcji napojów i soków bez stosowania konserwantów i chemii.
Firma zajmuje się produkcją zdrowej żywności z ukierunkowaniem na naturalne napoje, z których sztandarowy produkt firmy stanowi Ekologiczny Naturalny Kwas Chlebowy. Kwas chlebowy został wpisany na Listę  Produktów Tradycyjnych prowadzoną przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Oprócz Kwasu chlebowego w ofercie firmy znajdują się także inne naturalne napoje takie jak posiadający również właściwości zdrowotne Sok z buraka kwaszonego czy sok z Selera kwaszonego.
www.kwaschlebowy.eu 
5.         ZPCHr TEXPOL Sp. z o.o.
Polski producent tkanin. Spółka działa na rynku od 1995 r. Jest jednym z największych polskich producentów ręczników i tkanin. Ponadto jako jedyna firma w Polsce posiada wyroby z naturalnego włókna bambusowego. W swej ofercie bamboo-line posiada m.in. ręczniki, pieluszki, pościele. Promowane produkty:
•          Pieluszki bambusowe dla niemowląt – wykonane w 100% z prozdrowotnego włókna bambusowego;
•          Ręczniki, okrycia kąpielowe, ręczniki z kapturkiem – wykonane z naturalnego włókna bambusowego. Wszystkie produkty są ekologiczne, prozdrowotne, antyalergiczne, bezpieczne dla zdrowia i środowiska.
www.texpol.net.pl 
6.         RDMIL Sp. z o.o.
Firma zajmuje się wprowadzaniem innowacji, badaniami i rozwojem. Jednym z kluczowych sektorów jest gospodarka obiegu zamkniętego i tworzenie proekologicznych rozwiązań ICT.
Produktem promowanym podczas targów BIO BEST jest dedykowana aplikacja na smartphone oraz portal internetowy z zakresu edukacji i promowania działań ekologicznych w duchu rozwiązań gospodarki obiegu zamkniętego.
7.         Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Ozorkowie
Producent szerokiego asortymentu artykułów mleczarskich takich jak: mleko spożywcze, śmietana i śmietanka spożywcza, sery twarogowe niedojrzewające, napoje mleczne fermentowane, serki smakowe, masło oraz sery dojrzewające. Wśród produktów promowanych podczas targów BIO BEST wyróżnić można: sery dojrzewające, ser Akawi, twarogi, serki smakowe, jogurt naturalny, śmietany spożywcze.
www.osmozo.pl

opr. RBWŁwB
 

Polecane

Dla zdrowia w Łódzkiem

21-01-2019

Fundacja Think Tank Innowacje dla Zdrowia zorganizowała w Instytucie Centrum...

Czytaj więcej

Rocznica mordu na więźniach Radogoszcza

19-01-2019

Przy pomniku – mauzoleum na terenie Muzeum Tradycji Niepodległościowych na...

Czytaj więcej

Absolwenci z dyplomami

18-01-2019

W piątek 18 stycznia w Auli 1000 Centrum Dydaktycznego Uniwersytetu...

Czytaj więcej

Konsultacje strategii rozwoju

18-01-2019

Trwają konsultacje społeczne Krajowej Strategii Rozwoju Regionalnego 2030. W związku...

Czytaj więcej

Jak widzę wolność

17-01-2019

W Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi odbyło...

Czytaj więcej

O mikro i małych firmach na WRDS [wideo]

17-01-2019

Sytuacja mikro i małych przedsiębiorstw w województwie łódzkim była głównym...

Czytaj więcej

W oczekiwaniu na zmiany

17-01-2019

Najwyższa Izba Kontroli w ostatnich latach przeprowadziła szereg kontroli w...

Czytaj więcej

Poseł Paweł Rychlik przejął biuro Grzegorza Schreibera

16-01-2019

Paweł Rychlik objął mandat posła po przyjęciu przez Grzegorza Schreibera...

Czytaj więcej

Modlitwa za śp. Pawła Adamowicza

16-01-2019

We wtorek wieczorem (15 stycznia) w łódzkiej archikatedrze odbyła się...

Czytaj więcej

Dane kotnaktowe

Urząd Marszałkowski
Województwa Łódzkiego

al. Piłsudskiego 8
90-051 Łódź
NIP: 725-17-08-148
tel. 42 663 30 00
tel. 42 663 33 80
tel. kom. 695 356 594
e-mail: info@lodzkie.pl