DOŁĄCZ DO NASZEGO NEWSLETTERA I BĄDŹ NA BIEŻĄCO
g -

logo

Menu

OGŁOSZENIE SEKRETARZA WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO W SPRAWIE OBSŁUGI INTERESANTÓW

środa, 02 grudzień 2020 12:26

Europejskie Forum Gospodarcze zainaugurowane

Rozpoczęło się XIII Europejskie Forum Gospodarcze – Łódzkie 2020 organizowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego. W tym roku wyjątkowo w formule online. Forum stanowi platformę wymiany doświadczeń między przedsiębiorcami szczególnie małych i średnich firm oraz miejsce otwartej i inspirującej dyskusji.

W sesji inauguracyjnej “Polska i świat w czasie pandemii” wziął udział Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego, który oficjalnie otworzył wydarzenie.

- Dyskusja, którą dzisiaj odbędziemy jest dla nas bardzo cenna. To wskazanie, w jakim kierunku należy zmierzać i jak należy w tym zakresie pracować. Polecam państwu to Europejskie Forum Gospodarcze bo wiem, że to wydarzenie, które pomoże określić kierunki, w jakich powinniśmy pójść i w jakie powinien pójść biznes - powiedział Grzegorz Schreiber.- Jestem przekonany, że znajdziemy odpowiedzi na pytania, jak bronić się przed skutkami pandemii, jak ukierunkowywać biznes, jak pomagać biznesowi w tym działaniu, kiedy będziemy już wychodzić z pandemii. W tym roku spotykamy się w formule online, to jeszcze jeden skutek epidemii, ale spektrum tematów, które przygotowaliśmy i przede wszystkim szerokie grono znakomitych gości i ekspertów świata biznesu, nauki i samorządów oraz instytucji rządowych sprawia, że te trzy dni z ekonomią i gospodarką będą wypełnione konstruktywnymi prelekcjami, rozmowami i dyskusjami – podkreślił marszałek.

W sesji inauguracyjnej wzięli także udział m.in.: wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński, marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl, przewodniczący Rady Regionu Wenecja Euganejska Roberto Ciambetti, przewodniczący Regionu Bratysława Juraj Droba oraz burmistrz Ciampino Daniela Ballico.

Europejskie Forum Gospodarcze Łódzkie 2020 potrwa do piątku 4 grudnia. Tegoroczne wydarzenie obejmuje różnorodne tematy gospodarcze, ale wiodącym jest sytuacja przedsiębiorców i pracowników w związku z pandemią.

Eksperci i zaproszeni goście będą zastanawiać nad sytuacją rynku pracy po pandemii, zwiększeniem inwestycji w infrastrukturę i logistykę dla poprawy sytuacji gospodarczej oraz większym wykorzystaniem internetu i możliwości, jakie daje dla utrzymania kondycji firm. Wezmą udział w debacie nad ekonomią społeczną i ekspansją firm na rynki zagraniczne. Dużo uwagi poświęcone jest nowym technologiom, pracom badawczym i innowacjom.

Wśród panelistów są między innymi przedstawiciele rządu, samorządowcy, rektorzy i wykładowcy wyższych uczelni, dyrektorzy i pracownicy instytucji otoczenia biznesu, szefowie dużych firm oraz przedsiębiorcy.

Wydarzeniami towarzyszącymi EFG będą:

2 grudnia o godz. 18.30 - koncert “Owoce Pamięci” - występ upamiętniający wizytę Jana Pawła II w Łodzi w wykonaniu Orkiestry kameralnej Teatru Wielkiego w Łodzi;

3 grudnia o godz. 19.00 - Gala Nagrody Gospodarczej Województwa Łódzkiego „BIZNES NA PLUS”, podczas której wręczone zostaną nagrody w sześciu kategoriach, a wykład zatytułowany „Konkurs Miss Polonia, jako innowacyjna forma promocji marki” wygłosi Miss Polonia 2019 Karolina Bielawska. Całość zakończy koncert Chóru i Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina.

Forum transmitowane jest na żywo na Facebooku: https://www.facebook.com/events/online/xiii-europejskie-forum-gospodarcze%C5%82%C3%B3dzkie-2020/2818459365063532/ oraz na stronie internetowej: https://forum.lodzkie.pl/. Tam również dostępny jest szczegółowy program wydarzenia. Transmisja dostępna jest także na kanale YouTube. https://www.youtube.com/watch?v=ys5ERL3Lioo&feature=youtu.be

DK, fot. Adam Staśkiewicz

Polecane

Województwo łódzkie uruchomiło kolejne trasy autobusowe

Województwo łódzkie uruchomiło kolejne trasy autobusowe

19-01-2021

39 linii autobusowych, 1500 kilometrów tras, 256 miejscowości przestaje być...

Czytaj więcej
76 rocznica spalenia więźniów obozu Radogoszcz

76 rocznica spalenia więźniów obozu Radogoszcz

19-01-2021

W nocy z 17 na 18 stycznia 1945 roku, kilkadziesiąt...

Czytaj więcej
Stwórzmy wspólnie nowy rozkład jazdy

Stwórzmy wspólnie nowy rozkład jazdy

19-01-2021

Masz uwagi odnośnie rozkładu jazdy pociągów w Łódzkiem? Można już...

Czytaj więcej
Co wiemy o szczepionkach na COVID-19?

Co wiemy o szczepionkach na COVID-19?

15-01-2021

Dziś (15 stycznia) ruszyła rejestracja na szczepienia przeciw COVID -19...

Czytaj więcej
Tarcza Antykryzysowa – jakie wsparcie można otrzymać z urzędów pracy. Czat z ekspertem

Tarcza Antykryzysowa – jakie wsparcie można otrzymać z…

15-01-2021

W poniedziałek, 18 stycznia, w godzinach 12:00-14:00 zapraszamy do udziału...

Czytaj więcej
Zaplanujmy wspólnie transport w regionie

Zaplanujmy wspólnie transport w regionie

15-01-2021

Cały transport pasażerski w regionie - siatka linii kolejowych i...

Czytaj więcej
Prawie 6 milionów złotych dla Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach

Prawie 6 milionów złotych dla Instytutu Ogrodnictwa w…

14-01-2021

Marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber wręczył dziś, 14 stycznia, symboliczny...

Czytaj więcej
STOP kłamstwom

STOP kłamstwom

14-01-2021

W związku z nieprawdziwą, szkalującą, naruszającą dobra osobiste informacją, jaka ukazała...

Czytaj więcej
O zdrowiu i biznesie na WRDS

O zdrowiu i biznesie na WRDS

14-01-2021

Ochrona zdrowia mieszkańców oraz sytuacja przedsiębiorców z regionu łódzkiego w...

Czytaj więcej

Dane kotnaktowe

Urząd Marszałkowski
Województwa Łódzkiego

al. Piłsudskiego 8
90-051 Łódź
NIP: 725-17-08-148
tel. 42 663 30 00
tel. 42 663 33 80
tel. kom. 695 356 594
e-mail: info@lodzkie.pl