DOŁĄCZ DO NASZEGO NEWSLETTERA I BĄDŹ NA BIEŻĄCO
g -

logo

Menu
środa, 22 styczeń 2020 17:32

Certyfikat dla zgierskiego szpitala

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Marii Skłodowskiej-Curie w Zgierzu otrzymał Certyfikat Akredytacyjny Ministra Zdrowia. Jest on potwierdzeniem wysokiej jakości usług medycznych świadczonych przez placówkę. Wręczył go dziś (22 stycznia) wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński w obecności marszałka województwa Grzegorza Schreibera.

Szpital uzyskał certyfikat za uczestnictwo w unijnym projekcie ,,Wsparcie podmiotów podstawowej opieki zdrowotnej we wdrażaniu standardów jakości i bezpieczeństwa opieki". Akredytacja będzie ważna do 29 listopada 2022 roku.
- Ministerstwo Zdrowia stawia coraz bardziej na jakość. Na stronach internetowych ministerstwa dostępne są informacje o konkretnych zabiegach w poszczególnych placówkach medycznych, np. chirurgia onkologiczna czy zabiegi leczenia zaćmy. Mamy też takie specjalne akredytacje dla podmiotów leczniczych jak Certyfikat – powiedział podczas spotkania z dziennikarzami wiceminister Janusz Cieszyński.

Co to oznacza dla szpitala? Akredytacja Ministra Zdrowia jest dodatkowo punktowana przez NFZ przy wyliczaniu ryczałtów dla placówki. Zgierski szpital dzięki certyfikatowi otrzyma o 600 tysięcy złotych rocznie więcej. WSS im. Marii Skłodowskiej-Curie jest piątym szpitalem marszałkowskim w województwie, który uzyskał akredytację dla swojej działalności.
- Pozyskany przez placówkę certyfikat jest ważny, nie tylko ze względów prestiżowych. Przede wszystkim niesie on za sobą konkretne korzyści dla szpitala i pacjentów – podkreślił w swojej wypowiedzi marszałek województwa Grzegorz Schreiber. - Dobrze przygotowany SOR, zabezpieczony w dobry sprzęt, to poczucie bezpieczeństwa. A to jest celem samorządu województwa, zwiększenie bezpieczeństwa pacjentów we wszystkich szpitalach i we wszystkich miejscach na które możemy mieć wpływ   dodał marszałek Schreiber. 

 Szczególne podziękowania w stronę całego personelu medycznego skierowała dyrektor szpitala Agnieszka Jóźwik, -  To nie jest certyfikat, w którym aż tak istotna jest część administracyjna. Centrum Monitorowania Jakości podczas swojej wizyty  w placówce przeanalizowało i zbadało sferę medyczną, a więc ciągłość opieki i dokumentację. Niesamowicie duże uznanie dla całego personelu. - powiedziała dyrektor placówki.

Przy okazji wizyty wiceminister Janusz Cieszyński zwiedził też rozbudowany i wyposażony w nową aparaturę Szpitalny Oddział Ratunkowy. SOR w zgierskim szpitalu przyjmuje ponad 30 tysięcy pacjentów rocznie. Teraz jest on jednym z najnowocześniejszych oddziałów ratunkowych w województwie łódzkim.
W ramach inwestycji wybudowano windę łóżkową, powstał system telemedyczny do przesyłania danych medycznych, osobny pokój do rejestracji pacjentów i poczta pneumatyczna.

W dzisiejszym spotkaniu uczestniczył również Zbigniew Linkowski wiceprzewodniczący sejmiku województwa łódzkiego.
Całkowity koszt inwestycji wyniósł 8 mln 258 tys. zł, z czego dofinansowanie unijne przyznane przez Zarząd Województwa Łódzkiego to 5, 5 mln zł. Dodatkowo Urząd Marszałkowski dołożył 662 tys. zł, a spółka Inwestycje Medyczne Łódzkiego, 703 tys. zł. 1 mln 355 tys. zł to wkład własny szpitala.

(bg, zdjęcia: Sebastian Sołtyszewski)

 

Polecane

Warsztaty Kapelmistrzów

Warsztaty Kapelmistrzów

16-02-2020

W Łódzkim Domu Kultury zorganizowano pierwsze Mistrzowskie Warsztaty Kapelmistrzów Orkiestr...

Czytaj więcej
Nowy żłobek w gminie Zduny

Nowy żłobek w gminie Zduny

15-02-2020

W Nowych Zdunach w powiecie łowickim otwarty został nowy żłobek...

Czytaj więcej
20 000. Karta Seniora

20 000. Karta Seniora

14-02-2020

Marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber spotkał się z dwiema mieszkankami...

Czytaj więcej
Ferma w EXPO

Ferma w EXPO

14-02-2020

250 wystawców z całego świata prezentuje się na targach „Ferma”...

Czytaj więcej
Tuszyn z dotacją na kanalizację

Tuszyn z dotacją na kanalizację

13-02-2020

Gmina Tuszyn otrzymała wsparcie finansowe na budowę ponad 3-kilometrowego odcinka...

Czytaj więcej
Komitet Regionów - inauguracja

Komitet Regionów - inauguracja

12-02-2020

W Brukseli zainaugurował pracę Komitet Regionów w kadencji 2020-2025. W...

Czytaj więcej
Teatr wielkiego sportu

Teatr wielkiego sportu

11-02-2020

Teatr Wielki w Łodzi stał się we wtorek (11 lutego)...

Czytaj więcej
Uczciliśmy Światowy Dzień Chorego

Uczciliśmy Światowy Dzień Chorego

11-02-2020

W Wojewódzkim Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej Centrum Leczenia Chorób Płuc...

Czytaj więcej
Dzień Bezpiecznego Internetu Łódzkie 2020

Dzień Bezpiecznego Internetu Łódzkie 2020

11-02-2020

Województwo Łódzkie po raz kolejny włączyło się w obchody Dnia...

Czytaj więcej

Dane kotnaktowe

Urząd Marszałkowski
Województwa Łódzkiego

al. Piłsudskiego 8
90-051 Łódź
NIP: 725-17-08-148
tel. 42 663 30 00
tel. 42 663 33 80
tel. kom. 695 356 594
e-mail: info@lodzkie.pl