Centrum Przetwórstwa Produktów Ogrodniczych już działa

wtorek, 16 listopada 2021

W Skierniewicach swoją działalność zainaugurowało Centrum Przetwórstwa Produktów Ogrodniczych. W uroczystości wziął udział marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber.

Otwarcie Centrum Przetwórstwa Produktów Ogrodniczych przy Instytucie Ogrodnictwa – Państwowym Instytucie Badawczym odbyło się we wtorek, 16 listopada. To nowoczesny obiekt badawczo-rozwojowy. Dzięki działalności centrum zwiększony zostanie dostęp do innowacyjnych technologii stosowanych w sektorze przetwórstwa owoców i warzyw. Wszystkie produkty, jakie powstaną w CPPO, będą bardzo atrakcyjne pod względem jakości odżywczej.

- Tak naprawdę Skierniewice są stolicą ogrodów i warzyw w skali Polski. Tak można chyba odważnie powiedzieć. I bardzo by nam zależało na tym, żeby tę pozycję umacniać – powiedział marszałek Grzegorz Schreiber.

Marszałek pogratulował wszystkim osobom zaangażowanym w budowę Centrum Przetwórstwa Produktów Ogrodniczych i podkreślił jego duże znaczenie.

- Byłem ostatnio na wystawie Expo 2020 w Dubaju. Spotykałem się z wieloma przedsiębiorcami z całego świata i wszyscy mówili, że warzywa i owoce muszą być produktami zdrowymi, smacznymi i bezpiecznymi, nieskażonymi chemią. Myślę, że ten obiekt jest właśnie naszą odpowiedzią na to, czego oczekują od nas w Europie i na świecie, ale również na to, czego oczekują nasi przedsiębiorcy. Bo tak naprawdę w pierwszej kolejności jest to inicjatywa skierowana do naszych przedsiębiorców. To oni powinni skorzystać z tego dorobku. Tego oczekujemy – powiedział marszałek.

Budowa CPPO w Skierniewicach była możliwa dzięki środkom w wysokości 8,5 mln zł przyznanym przez Zarząd Województwa Łódzkiego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego.

DK, fot. Piotr Wajman

Media