Absolwenci kierunku lekarsko-dentystycznego odebrali dyplomy

piątek, 24 listopada 2023

„Przyjmuję z szacunkiem i wdzięcznością dla moich Mistrzów nadany mi tytuł lekarza i w pełni świadomy związanych z nim obowiązków przyrzekam: obowiązki te sumiennie spełniać, służyć życiu i zdrowiu ludzkiemu, według najlepszej mej wiedzy przeciwdziałać cierpieniu i zapobiegać chorobom (…)” – te słowa przyrzeczenia lekarskiego wypowiedziało dzisiaj 130 absolwentów Wydziału Lekarskiego kierunku lekarsko – dentystycznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. W uroczystości wziął udział Piotr Adamczyk, wicemarszałek województwa łódzkiego.

 - Gratuluję wszystkim, którzy dzisiaj otrzymują dyplom. Za Wami kilka długich lat studiów. Zdobywaliście wiedzę i doświadczenie, które pozwoli wam skutecznie dbać o zdrowie pacjentów - mówił wicemarszałek Piotr Adamczyk. – Mam nadzieję, że będziecie pracować w naszym województwie. Dziś kończycie w swoim życiu jeden etap: etap nauki. Ale zaczynacie nowy rozdział. Życzę Wam byście nadal rozwijali swoje umiejętności i zdolności. Gratuluję także waszym rodzinom i przyjaciołom, którzy Was wspierali.

To była wzruszająca uroczystość. Absolwentom towarzyszyli najbliżsi.

- Jestem szczęśliwa, że udało mi się skończyć studia. Teraz będę mogła pomagać ludziom. Moja babcia była dentystką i to jej opowieści zachęciły mnie do tego, by wybrać taki zawód – opowiadała Janina Wiśniewska, jedna z absolwentek kierunku lekarsko – dentystycznego. – Będę poprawiać ludziom uśmiechy. A uśmiech jest w życiu bardzo ważny.

Podczas uroczystości wyróżniono najlepszych studentów. Nagrody za najwyższą średnią otrzymały Alicja Popielarczyk, Julia Małecka i Dominika Kuligowska. Wyróżnienia za aktywność w samorządzie studenckim trafiły do Karola Andrysiaka i Marty Marcinkowskiej. Nagrody za działania profilaktyczne odebrały Patrycja Pietrusińska, Michał Armatys, Karolina Nikosowska, Julia Fabrowska, Nina Liszkiewicz i Katarzyna Janiak.

Uroczystość uświetnił występ Chóru Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, który koncertuje zarówno w Polsce jak i za granicą. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród na ogólnoświatowych konkursach i festiwalach. W tym roku zdobył m.in. tytuł „The Best of The Best” podczas Międzynarodowego Festiwalu „Turkish Experience 2023” w Istambule.

 

AK/ fot. Sebastian Sołtyszewski