DOŁĄCZ DO NASZEGO NEWSLETTERA I BĄDŹ NA BIEŻĄCO
g -

logo

Menu

OGŁOSZENIE SEKRETARZA WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO W SPRAWIE OBSŁUGI INTERESANTÓW

czwartek, 02 lipiec 2020 15:30

Łódzkie zaprasza na wakacje

Marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber, wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński i poseł  Robert Telus zachęcali dziś (2 lipca) w Spale do spędzenia urlopów w Łódzkiem. Zaprezentowane zostały produkty, które mają pomóc turystom w odnalezieniu najciekawszych miejsc.

Spała i cały rejon Tomaszowa Mazowieckiego to zagłębie turystyczne województwa łódzkiego. Tutejsze lasy, pobliski Inowłódz, okolice zalewu Sulejowskiego, rzeka Pilica, atrakcje Tomaszowa - Groty Nagórzyckie i Błękitne Źródła, co roku przyciągają turystów. Ta część regionu wyraźnie dominuje jeśli chodzi o liczbę odwiedzających. Dlatego Spała została wybrana na miejsce konferencji zachęcającej do spędzenia wakacji w Łódzkiem.

- Województwo łódzkie jest pięknym miejscem, pełnym urokliwych zakątków i zabytków klasy zerowej. To miejsce, które naprawdę warto odwiedzać – mówił wojewoda dodając, że zależałoby mu, aby mieszkańcom regionu jak najszybciej pomógł w tym Polski Bon Turystyczny – inicjatywa Prezydenta RP Andrzeja Dudy. – To 3 miliardy złotych wsparcia, które trafią do rodzin, a w konsekwencji do branży turystycznej – dodał Tobiasz Bocheński.

- Łódzkie to piękne województwo, w którym parki krajobrazowe przepięknie rozłożone po całym regionie zajmują aż siedem procent powierzchni – zachwalał marszałek Grzegorz Schreiber. - To są zabytki klasy zerowej, zamki, pałace. Miejsca z bogatą ofertą turystyczną, agroturystyczną, hotelową do których naprawdę warto przyjeżdżać.

Marszałek zaprezentował przy tym najnowszą publikację o atrakcjach województwa łódzkiego prezentującą region - „Łódzkie na weekend”. Przewodnik prezentuje najciekawsze miejsca w regionie i propozycje kilkudniowych wycieczek. Zawiera dużo zdjęć, przystępne treści – jest znakomitą propozycją dla turystów z Łódzkiego i innych części Polski. Od tego tygodnia publikacja jest dostępna bezpłatnie w 11 certyfikowanych punktach informacji turystycznej w województwie.

Odnowiona została również strona internetowa Regionalnej Organizacji Turystycznej. Stała się bardziej przejrzysta i czytelna dla turystów. Na stronie lodzkie.travel podane są m.in.: propozycje tras wycieczkowych, obszerna baza noclegowa zawierająca m.in. namiary do gospodarstw agroturystycznych, atrakcje przyrodnicze regionu i dziedzictwo kulturowe warte zobaczenia. Znajdują się tutaj też propozycje spędzania czasu dla rodzin, przewodnik po turystyce aktywnej.

Prezes ROT Łukasz Stajuda zwrócił szczególną uwagę na dostępny na stronie „Voucher Turystyczny Województwa Łódzkiego” – zachętę dla przedstawicieli branży turystycznej i producentów produktów tradycyjnych do współtworzenia strony i darmowej reklamy swoich usług i produktów.

Znakomitą bazą z atrakcjami przyrodniczymi regionu jest strona internetowa Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego, którą przedstawiła zastępca dyrektora Katarzyna Krakowska. Na stronie parkilodzkie.pl można znaleźć bazę turystyczną znajdującą się na terenie i w pobliżu wszystkich siedmiu parków, propozycje szlaków turystycznych, mapy do ściągnięcia również na telefon oraz szczegółowy opis przyrody. Parki zapraszają też do questów – konkursów z nagrodami mających na celu odkrywanie atrakcji parków krajobrazowych.

Powstaje również nowy cykl Wakacje w Łódzkiem. Będzie to seria filmów zamieszczanych na kanale YouTube i w mediach społecznościowych, w których pokazywane będą atrakcyjne miejsca łódzkiego z komentarzem do nich ekspertów zachęcających do ich odwiedzenia i poznania. Start już wkrótce. Cel – zachęcenie mieszkańców regionu i kraju do odwiedzenia Łódzkiego.

Akcję „Zajrzyj w Łódzkie” proponuje też Łódzka Kolej Aglomeracyjna. Jej pasażerowie mogą liczyć na tańsze podróże i zniżki w niektórych obiektach turystycznych regionu. Pełna informacja na temat akcji „Zajrzyj w Łódzkie 2020”, w tym opis atrakcji, udogodnień i obowiązujących ofert jest dostępna na stronie www.lka.lodzkie.pl.

aa, jg/fot. Sebastian Sołtyszewski

Media

Polecane

Nagroda Gospodarcza Województwa Łódzkiego „Biznes na PLUS”

Nagroda Gospodarcza Województwa Łódzkiego „Biznes na PLUS”

07-08-2020

Rozpoczyna się nabór do kolejnej edycji Nagrody Gospodarczej Województwa Łódzkiego...

Czytaj więcej
75 – lecie Łodzi Filmowej

75 – lecie Łodzi Filmowej

06-08-2020

W tym roku mija 75 rocznica utworzenia powojennego przemysłu i...

Czytaj więcej
Bon turystyczny w pytaniach i odpowiedziach

Bon turystyczny w pytaniach i odpowiedziach

04-08-2020

Przedsiębiorców z branży turystycznej oraz osoby zainteresowane skorzystaniem z bonu...

Czytaj więcej
Gryzelda ,,ZELA'' Studzińska o Powstaniu

Gryzelda ,,ZELA'' Studzińska o Powstaniu

01-08-2020

Powstanie Warszawskie miało trwać kilka dni. Trwało ponad dwa miesiące...

Czytaj więcej
Uczciliśmy 76.rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego

Uczciliśmy 76.rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego

01-08-2020

1 sierpnia 1944 roku o godzinie 17 wybuchło Powstanie Warszawskie...

Czytaj więcej
Konwent marszałków województw

Konwent marszałków województw

31-07-2020

W Lubniewicach (Lubuskie) trwa Konwent Marszałków Województw RP. Samorząd województwa...

Czytaj więcej
Koniec remontu w szpitalu wojewódzkim w Bełchatowie

Koniec remontu w szpitalu wojewódzkim w Bełchatowie

30-07-2020

Po blisko dwóch latach zakończył się remont bloków operacyjnych oraz...

Czytaj więcej
Powstaje Młodzieżowa Rada Ekologiczna

Powstaje Młodzieżowa Rada Ekologiczna

29-07-2020

Minister Środowiska przy współpracy z Rzecznikiem Praw Dziecka RP i...

Czytaj więcej
Za nami inauguracja kolejnej edycji ,,Kolorów Polski”

Za nami inauguracja kolejnej edycji ,,Kolorów Polski”

27-07-2020

21. edycja Wędrownego Festiwalu Filharmonii Łódzkiej zainaugurowana została w niedzielę...

Czytaj więcej

Dane kotnaktowe

Urząd Marszałkowski
Województwa Łódzkiego

al. Piłsudskiego 8
90-051 Łódź
NIP: 725-17-08-148
tel. 42 663 30 00
tel. 42 663 33 80
tel. kom. 695 356 594
e-mail: info@lodzkie.pl