DOŁĄCZ DO NASZEGO NEWSLETTERA I BĄDŹ NA BIEŻĄCO
g -

logo

Menu

OGŁOSZENIE SEKRETARZA WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO W SPRAWIE OBSŁUGI INTERESANTÓW

czwartek, 02 lipiec 2020 15:30

Łódzkie zaprasza na wakacje

Marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber, wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński i poseł  Robert Telus zachęcali dziś (2 lipca) w Spale do spędzenia urlopów w Łódzkiem. Zaprezentowane zostały produkty, które mają pomóc turystom w odnalezieniu najciekawszych miejsc.

Spała i cały rejon Tomaszowa Mazowieckiego to zagłębie turystyczne województwa łódzkiego. Tutejsze lasy, pobliski Inowłódz, okolice zalewu Sulejowskiego, rzeka Pilica, atrakcje Tomaszowa - Groty Nagórzyckie i Błękitne Źródła, co roku przyciągają turystów. Ta część regionu wyraźnie dominuje jeśli chodzi o liczbę odwiedzających. Dlatego Spała została wybrana na miejsce konferencji zachęcającej do spędzenia wakacji w Łódzkiem.

- Województwo łódzkie jest pięknym miejscem, pełnym urokliwych zakątków i zabytków klasy zerowej. To miejsce, które naprawdę warto odwiedzać – mówił wojewoda dodając, że zależałoby mu, aby mieszkańcom regionu jak najszybciej pomógł w tym Polski Bon Turystyczny – inicjatywa Prezydenta RP Andrzeja Dudy. – To 3 miliardy złotych wsparcia, które trafią do rodzin, a w konsekwencji do branży turystycznej – dodał Tobiasz Bocheński.

- Łódzkie to piękne województwo, w którym parki krajobrazowe przepięknie rozłożone po całym regionie zajmują aż siedem procent powierzchni – zachwalał marszałek Grzegorz Schreiber. - To są zabytki klasy zerowej, zamki, pałace. Miejsca z bogatą ofertą turystyczną, agroturystyczną, hotelową do których naprawdę warto przyjeżdżać.

Marszałek zaprezentował przy tym najnowszą publikację o atrakcjach województwa łódzkiego prezentującą region - „Łódzkie na weekend”. Przewodnik prezentuje najciekawsze miejsca w regionie i propozycje kilkudniowych wycieczek. Zawiera dużo zdjęć, przystępne treści – jest znakomitą propozycją dla turystów z Łódzkiego i innych części Polski. Od tego tygodnia publikacja jest dostępna bezpłatnie w 11 certyfikowanych punktach informacji turystycznej w województwie.

Odnowiona została również strona internetowa Regionalnej Organizacji Turystycznej. Stała się bardziej przejrzysta i czytelna dla turystów. Na stronie lodzkie.travel podane są m.in.: propozycje tras wycieczkowych, obszerna baza noclegowa zawierająca m.in. namiary do gospodarstw agroturystycznych, atrakcje przyrodnicze regionu i dziedzictwo kulturowe warte zobaczenia. Znajdują się tutaj też propozycje spędzania czasu dla rodzin, przewodnik po turystyce aktywnej.

Prezes ROT Łukasz Stajuda zwrócił szczególną uwagę na dostępny na stronie „Voucher Turystyczny Województwa Łódzkiego” – zachętę dla przedstawicieli branży turystycznej i producentów produktów tradycyjnych do współtworzenia strony i darmowej reklamy swoich usług i produktów.

Znakomitą bazą z atrakcjami przyrodniczymi regionu jest strona internetowa Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego, którą przedstawiła zastępca dyrektora Katarzyna Krakowska. Na stronie parkilodzkie.pl można znaleźć bazę turystyczną znajdującą się na terenie i w pobliżu wszystkich siedmiu parków, propozycje szlaków turystycznych, mapy do ściągnięcia również na telefon oraz szczegółowy opis przyrody. Parki zapraszają też do questów – konkursów z nagrodami mających na celu odkrywanie atrakcji parków krajobrazowych.

Powstaje również nowy cykl Wakacje w Łódzkiem. Będzie to seria filmów zamieszczanych na kanale YouTube i w mediach społecznościowych, w których pokazywane będą atrakcyjne miejsca łódzkiego z komentarzem do nich ekspertów zachęcających do ich odwiedzenia i poznania. Start już wkrótce. Cel – zachęcenie mieszkańców regionu i kraju do odwiedzenia Łódzkiego.

Akcję „Zajrzyj w Łódzkie” proponuje też Łódzka Kolej Aglomeracyjna. Jej pasażerowie mogą liczyć na tańsze podróże i zniżki w niektórych obiektach turystycznych regionu. Pełna informacja na temat akcji „Zajrzyj w Łódzkie 2020”, w tym opis atrakcji, udogodnień i obowiązujących ofert jest dostępna na stronie www.lka.lodzkie.pl.

aa, jg/fot. Sebastian Sołtyszewski

Media

Polecane

Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka

21-01-2021

21-22 stycznia, to Dzień Babci i Dziadka.Babcie i dziadkowie mogą...

Czytaj więcej
Infrastruktura sportowa Plus

Infrastruktura sportowa Plus

21-01-2021

Potrzebny nowy sprzęt sportowy? A może konieczny jest remont sali...

Czytaj więcej
Województwo łódzkie uruchomiło kolejne trasy autobusowe

Województwo łódzkie uruchomiło kolejne trasy autobusowe

19-01-2021

39 linii autobusowych, 1500 kilometrów tras, 256 miejscowości przestaje być...

Czytaj więcej
76 rocznica spalenia więźniów obozu Radogoszcz

76 rocznica spalenia więźniów obozu Radogoszcz

19-01-2021

W nocy z 17 na 18 stycznia 1945 roku, kilkadziesiąt...

Czytaj więcej
Stwórzmy wspólnie nowy rozkład jazdy

Stwórzmy wspólnie nowy rozkład jazdy

19-01-2021

Masz uwagi odnośnie rozkładu jazdy pociągów w Łódzkiem? Można już...

Czytaj więcej
Co wiemy o szczepionkach na COVID-19?

Co wiemy o szczepionkach na COVID-19?

15-01-2021

Dziś (15 stycznia) ruszyła rejestracja na szczepienia przeciw COVID -19...

Czytaj więcej
Tarcza Antykryzysowa – jakie wsparcie można otrzymać z urzędów pracy. Czat z ekspertem

Tarcza Antykryzysowa – jakie wsparcie można otrzymać z…

15-01-2021

W poniedziałek, 18 stycznia, w godzinach 12:00-14:00 zapraszamy do udziału...

Czytaj więcej
Zaplanujmy wspólnie transport w regionie

Zaplanujmy wspólnie transport w regionie

15-01-2021

Cały transport pasażerski w regionie - siatka linii kolejowych i...

Czytaj więcej
Prawie 6 milionów złotych dla Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach

Prawie 6 milionów złotych dla Instytutu Ogrodnictwa w…

14-01-2021

Marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber wręczył dziś, 14 stycznia, symboliczny...

Czytaj więcej

Dane kotnaktowe

Urząd Marszałkowski
Województwa Łódzkiego

al. Piłsudskiego 8
90-051 Łódź
NIP: 725-17-08-148
tel. 42 663 30 00
tel. 42 663 33 80
tel. kom. 695 356 594
e-mail: info@lodzkie.pl