Majove Brno

wtorek, 9 maja 2017
W dniach 6-7 maja w czeskim Brnie odbyły się międzynarodowe zawody Majove Brno. Na zaproszenie organizatorów – władz Regionu Południowe Morawy i klubu Kometa Brno wzięła w nich udział reprezentacja Łódzkiego Okręgowego Związku Pływackiego. W jej skład weszła dziesiątka młodych pływaków z roczników 2003 i 2004 z klubów zrzeszonych w ŁOZP.
Bartosz Stefanowski, Nawa Skierniewice
Zawodnicy rywalizowali na basenie 50 metrowym i zaprezentowali się naprawdę świetnie. W sumie zdobyli 18 medali w tym 7 złotych, 6 srebrnych i 5 brązowych. Trzykrotnie na najwyższym stopniu podium stawała Wiktoria Guść, która wygrała 50 m st dowolnym, 100 m st dowolnym oraz 200 m st zmiennym. Wiktoria wywalczyła również srebro na 50 m st motylkowym oraz brąz na 200 m st dowolnym.  Dwa złote medale na 100 i 50 m st klasycznym zdobyła Nikola Błażejewska, na 200 m st klasycznym była druga. Bezkonkurencyjni na dystansie 200 m st motylkowym okazali się Maja Mikołajczyk oraz Bartosz Stefanowski. Oboje zdobyli również brązowe medale na 100 m st motylkowym. Maja jeszcze dwukrotnie stawała na podium zdobywając srebro na 200 m st zmiennym oraz brąz na 200 m st klasycznym. Dwa srebrne medale (200 m st klasycznym, 200 m st zmiennym) oraz brąz na 200 m st motylkowym wywalczył Wiktor Labich a jego koleżanka klubowa Zofia Zbrojewska uzupełniła zdobycz medalową reprezentacji ŁOZP o srebrny krążek za 200 m st dowolnym.
Najmłodsze w ekipie z województwa łódzkiego, trzynastoletnie Wiktoria Guść oraz Maja Mikołajczyk ustanowiły nowe rekordy okręgu w swojej kategorii wiekowej: 50 m st dowolnym, Wiktoria Guść – 28,19 s; 200 m st motylkowym, Maja Mikołajczyk – 2:29,51 (poprzedni rekord pozostawał niepobity od 37 lat)
Wiktoria zwyciężyła również w klasyfikacji generalnej zawodów, za najwyżej punktowane starty w kategorii 13-14 lat.
Poza sukcesami sportowymi  i bardzo sympatyczną opieką jaką zapewnili nam gospodarze była to świetna okazja do nawiązania wymiany sportowej z naszymi przyjaciółmi z Moraw, którą będziemy chcieli kontynuować w przyszłości.