Finał Licealiady w Tenisie Stołowym

środa, 17 czerwca 2015
W dniach 12-13 czerwca 2015 r. odbył się Drużynowy Ogólnopolski Finał Licealiady w Tenisie Stołowym. W zawodach wzięły udział najlepsze drużyny z całej polski wyłonione w rozgrywkach wojewódzkich. Turniej odbywał się w grach: singiel chłopców, debel chłopców oraz singiel dziewcząt i debel dziewcząt.
W Ogólnopolskich Mistrzostwach Szkół Ponadgimnazjalnych w tenisie stołowym dziewcząt, złoty medal wywalczyły uczennice XXXII Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi. W finale pokonały 3:0 Zespół Szkół w Objezierzu (woj. wielkopolskie).
Wcześniej pokonały po 3:0 szkolne zespoły z Nysy, Piotrkowa Trybunalskiego, Zielonej Góry i Leżajska.  Grały w składzie: Anna Caban, Kinga Falarz, Wiktoria Przywara, trener - Tadeusz Szydłowski.
Dziewczęta, klasyfikacja m.1-6./ 1.XXXII LO Łódź, 2. ZS w Objezierzu (wielkopolski, 3. Zespół Szkół Licealnych w Leżajsku (podkarpackie) i Zespołu Szkół Ekonomicznych w Zielonej Górze, 5. I LO Piotrków Trybunalski, 6. ZSiPO Nysa.
Chłopcy, klasyfikacja m.1-10./1. I LO Lębork (pomorskie), 2. ZSP Rawa Mazowiecka (łódzkie), 3. XII LO Wrocław i I LO Ostróda, m. 5-8. I LO Nowogard, I LO Jarosław, II LO Kielce, ZSiPO Nysa, 9) I LO Łuków, 10) ZSP 3 Bełchatów.