Menu

OGŁOSZENIE SEKRETARZA WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO W SPRAWIE OBSŁUGI INTERESANTÓW

Bieg Ulicą Piotrkowską Rossmann Run

Odbyła się już 16 edycja Biegu Ulicą Piotrkowską na dystansach 1500 m i 10 km. Tegoroczna edycja zbiegła się z obchodami dnia matki.

Bieg Ulicą Piotrkowską to już Łódzka tradycja przyciągająca wielu biegaczy oraz obserwatorów. W tym roku w biegu wzięło udział około 6 tys. osób z 31 państw.

Najszybszym z mężczyzn biorących udział w Rossmann Run okazał się Hillary Kiptum Maiyo Kimaiyo, niedługo za nim przybiegli Roman Romanenko i Joseph Mutwanthei Mumo. Wśród pań z kolei Pierwsza była Lilia Fiskovicz za nią uplasowały się Christine Moraa Oigo oraz Aleksandra Brzezińska.

Zawodnicy wystartowali o godzinie dziewiętnastej, a najszybszy z nich zameldował się na mecie w czasie 29 minut i 33 sekund.

Oprócz samego biegu organizatorzy zaplanowali dla obserwatorów piknik na Starym Rynku oraz wiele atrakcji dla najmłodszych, m.in. strefę Lego czy trampoliny. Firma Rossmann tytularny patron biegu rozdawał paczki upominkowe wszystkim mamom biorącym udział w rywalizacji.

- To wspaniałe, że tak wielu ludzi w różnym wieku łączy się we wspólnym przeżywaniu tego sportowego święta. Gratuluję wszystkim uczestnikom wytrwałości i zaangażowania. Bez względu na osiągnięty wynik wszyscy jesteście mistrzami – powiedział Witold Stępień marszałek województwa łódzkiego.

- Nasz region staje się coraz bardziej przyjazny dla sportu i sportowców i mam nadzieję, że tak pozytywny trend utrzyma się, jak najdłużej. Bieg Ulicą Piotrkowską to wspaniała okazja do spędzenia czasu w przyjemny i dobry dla zdrowia sposób, a jednocześnie możliwość poczucia dreszczyku rywalizacji z czasem i własnymi słabościami – powiedziała Joanna Skrzydlewska członek zarządu WŁ.

JS

Dane kotnaktowe

Urząd Marszałkowski
Województwa Łódzkiego

al. Piłsudskiego 8
90-051 Łódź
NIP: 725-17-08-148
tel. 42 663 30 00
tel. 42 663 33 80
tel. kom. 695 356 594
e-mail: info@lodzkie.pl