facebook
Menu

Łódzkie biegało rodzinnie i wyczynowo

Wczorajszy Pelavo Kids Run w ramach DOZ Maraton Łódź otworzył biegowy weekend w regionie łódzkim. Najmłodszych biegaczy - mimo chłodnego dnia - gorąco dopingowali rodzice i dziadkowie. Na mecie czekały na nich pamiątkowe nagrody i entuzjastyczne powitanie kibiców. Podobna atmosfera towarzyszyła dzisiejszym zawodom dla dorosłych, które rozgrywane były na dwóch trasach biegowych, dziesięciokilometrowej „Ibuprom Sport 10k Run” i „DOZ Maratonu Łódź” na królewskim dystansie 42,195 km. Obydwa biegi kibice mogli śledzić na żywo, ustawiając się przy trasach, na ekranach rozstawionych w Atlas Arenie lub w trakcie transmisji online. Przypomnijmy, że „DOZ Maraton Łódź rozgrywany jest w ramach Cyklu Biegów o Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego, którego nie zabrakło na starcie zawodów.
- Bardzo się cieszę, że w Łódzkiem biega coraz więcej osób. W tym roku nasz cykl powiększyliśmy o dwa nowe biegi i wszystko wskazuje na to, że jest to tendencja wzrostowa. Otrzymujemy informacje, że kolejne miejscowości chcą organizować swoje zawody. To ogromnie ważne dla popularyzacji wśród młodzieży zdrowego trybu życia i profilaktyki zdrowotnej wśród dorosłych. Dzisiaj miałem przyjemność patronować dwunastemu już, Wojewódzkiemu Biegowi Pamięci Św. Jana Pawła II w Łasku. Takie rodzinne bieganie jest szczególnie bliskie mojemu sercu – powiedział marszałek Witold Stępień.
W Łasku, we wszystkich kategoriach wiekowych wystartowało kilkaset osób. Biegli zawodnicy nie tylko z powiatu łaskiego, ale również z innych miejscowości województwa. W ramach Cyklu Biegów o Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego, w edycji wiosennej odbędą się jeszcze cztery biegi: XI Bieg Wdzięczności w Konstantynowie Łódzkim, III Poddębicki Bieg bez barier (nowy w cyklu), Bieg ulicą Piotrkowską w Łodzi oraz I Piątka Pomarańczowej Pomocy w Zduńskiej Woli (nowy bieg). Po wakacjach pobiegniemy ponownie w Łodzi podczas 10 km Biegu Fabrykanta oraz Biegu Bronisława Malinowskiego w Tomaszowie Mazowieckim, Półmaratonie w Łowiczu, Biegu do Gorących Źródeł w Uniejowie i Bełchatowskiej Piętnastce.
Trasy wszystkich biegów są atestowane przez Polski Związek Lekkiej Atletyki, a pomiar czasu jest elektroniczny. W każdym biegu jest prowadzona klasyfikacja w kategoriach wiekowych wśród mężczyzn i kobiet. Uczestnikiem może zostać każda osoba, która ukończyła 16. rok życia. Do klasyfikacji końcowej biegacza będzie branych pod uwagę pięć jego najlepszych wyników. Aby zostać sklasyfikowanym w całym cyklu trzeba wystartować przynajmniej w pięciu biegach. W ubiegłym roku największą liczbę biegaczy na starcie zgromadził DOZ Łódź Maraton. W całym cyklu 9. biegów udział wzięło ponad 17 tys. osób, o 5 tysięcy uczestników więcej niż rok wcześniej.
GS

Dane kotnaktowe

Urząd Marszałkowski
Województwa Łódzkiego

al. Piłsudskiego 8
90-051 Łódź
NIP: 725-17-08-148
tel. 42 663 30 00
tel. 42 663 33 80
tel. kom. 695 356 594
e-mail: info@lodzkie.pl