Menu

Informacje ogólne (spółki wodne)

Spółki wodne oraz związki wałowe są formami organizacyjnymi, które nie działają w celu osiągnięcia zysku, zrzeszają osoby fizyczne lub prawne i mają na celu zaspokajanie wskazanych ustawą Prawo wodne potrzeb w dziedzinie gospodarowania wodami.

Spółki wodne, zapewniając zaspokojenie potrzeb zrzeszonych w nich osób w dziedzinie gospodarowania wodami, mogą podejmować prowadzenie działalności umożliwiającej osiągnięcie zysku netto. Zysk ten może być jednak przeznaczony wyłącznie na cele statutowe spółki wodnej.

Spółki wodne mogą korzystać z pomocy państwa w formie dotacji podmiotowych z budżetu państwa oraz pomocy finansowej z budżetu jednostek samorządu terytorialnego udzielanej zgodnie z przepisami ustawy o finansach publicznych, przeznaczonej w szczególności na bieżące utrzymanie wód i urządzeń wodnych oraz realizację inwestycji.

W związku z nowelizacją Ustawy Prawo wodne (t.j. Dz.U. z 2017 r. poz. 1566 ze zm.), która weszła w życie z dniem 1 stycznia 2018 r. konieczna była zmiana trybu postępowania w zakresie udzielania pomocy finansowej z budżetu Województwa Łódzkiego w formie dotacji celowej spółkom wodnym, sposobu jej rozliczania oraz sposobu kontroli wykonania zadań.
Bardzo prosimy o zapoznanie się z nowymi zasadami i z ogłoszeniem o naborze na rok 2018.

 
 
UCHWAŁA NR XLVI/604/17 SEJMIKU WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO z dnia 19 grudnia 2017 r. w sprawie przyjęcia trybu postępowania w zakresie udzielania pomocy finansowej z budżetu Województwa Łódzkiego w formie dotacji celowej spółkom wodnym, sposobu jej rozliczania oraz sposobu kontroli wykonania zadań.
 
UDZIELANA POMOC - link

KONTAKT:

Małgorzata Domińczyk

Podinspektor
Wydział Rolnictwa i Obszarów Wiejskich
tel. 042 663 35 60
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dane kotnaktowe

Urząd Marszałkowski
Województwa Łódzkiego

al. Piłsudskiego 8
90-051 Łódź
NIP: 725-17-08-148
tel. 42 663 30 00
tel. 42 663 33 80
tel. kom. 695 356 594
e-mail: info@lodzkie.pl