Certyfikat "Województwo Łódzkie Ogrodem Polski" dla Muzeum Pałac Herbsta

poniedziałek, 28 sierpnia 2023

Muzeum Pałac Herbsta będące oddziałem Muzeum Sztuki w Łodzi wraz z otaczającym go przepięknym ogrodem, dołączyło do miejsc na mapie regionu, które zostały wyróżnione certyfikatem „Województwo Łódzkie Ogrodem Polski”.

To prestiżowe wyróżnienie przyznawane najbardziej urokliwym zielonym miejscom regionu, na ręce p. Magdaleny Michalskiej-Szałackiej - kierownik Muzeum Pałac Herbst przekazał Marszałek Województwa Łódzkiego - Grzegorz Schreiber. Certyfikat nie tylko podkreśla wyjątkowe walory przyrodnicze miejsc, którym jest przyznawany, ale jest także dowodem na to, że zaangażowanie właścicieli i zarządców terenów w tworzenie zielonych przestrzeni publicznych zostaje docenione.

- Jesteśmy w przepięknym miejscu, które przyciąga turystów, które inspiruje. Chcemy do takich miejsc docierać, pokazywać je, chwalić się nimi, a tych którzy opiekują takimi miejscami, nagradzać – mówił Marszałek przekazując statuetkę i certyfikat.

Dotychczas certyfikatem nagrodzono już historyczne ogrody Pałacu Radziwiłłów przy Muzeum w Nieborowie i Arkadii, zespół pałacowo-parkowy Pałacu Prymasowskiego w Skierniewicach (siedziba Instytutu Ogrodnictwa - Państwowego Instytutu Badawczego), park miejski w Skierniewicach oraz kompleks pałacowo-parkowy w Walewicach. 

Wręczenie certyfikatu odbyło się podczas podczas wydarzenia „Kulturanki u Herbsta”, czyli cyklu wakacyjnych koncertów muzyki rozrywkowej. Wydarzeniu towarzyszyła niezwykła wystawa fotografii Sebastiana Glapińskiego, wykonanych w ogrodach Pałacu Herbsta, Ogrodach Parku Romantycznego w Arkadii oraz ogrodach w Nieborowie. Właśnie tam pozowały modelki, prezentujące kreacje autorstwa łódzkiego projektanta - Adriana Krupy.