Menu

OGŁOSZENIE SEKRETARZA WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO W SPRAWIE OBSŁUGI INTERESANTÓW

Zapraszamy na obchody Światowych Dni Turystyki w powiecie tomaszowskim - 28-30 września

Światowy Dzień Turystyki to święto turystyki obchodzone 27 września corocznie od 1979 roku, ustanowione przez wyspecjalizowaną jednostkę, jaką jest Światowa Organizacja Turystyki (UNWTO), do której Polska należy od 1975 roku. Jak co roku wojewódzkie obchody Światowego Dnia Turystyki to święto ludzi aktywnych oraz osób zawodowo zajmujących się turystką w ramach działalności, mi. in. samorządowej i społecznej.
 

W tym roku obchody Światowych Dni Turystyki w województwie łódzkim obejmą obszar całego powiatu tomaszowskiego. Główne uroczystości Światowych Dni Turystyki odbędą się w Inowłodzu na Zamku Kazimierza Wielkiego w dniu 28 września.
Część turystyczna to atrakcje, które będą dostępne po głównych wydarzeniach na scenie, a także w kolejnych dniach obchodów. Oferta jest niezwykle bogata i każdy na pewno znajdzie w niej coś dla siebie. Uczestnicy imprezy będą mogli wziąć udział m.in. w spływach kajakowych rzeką Pilicą, wycieczkach autokarowych po największych atrakcjach turystycznych powiatu tomaszowskiego, bądź w spacerach po Spalskim Parku Krajobrazowym, Inowłodzu, Tomaszowie Mazowieckim oraz w wielu innych aktywnościach, o których mogą Państwo przeczytać w zamieszczonym poniżej programie.

Serdecznie zapraszamy!

Dane kotnaktowe

Urząd Marszałkowski
Województwa Łódzkiego

al. Piłsudskiego 8
90-051 Łódź
NIP: 725-17-08-148
tel. 42 663 30 00
tel. 42 663 33 80
tel. kom. 695 356 594
e-mail: info@lodzkie.pl