Menu

OGŁOSZENIE SEKRETARZA WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO W SPRAWIE OBSŁUGI INTERESANTÓW

VII rajd samochodowy dla kobiet „Bóg zesłał babę” za nami!

Tegoroczny rajd został zorganizowany jako dwudniowa gra terenowa na 100-lecie województwa łódzkiego. Wzięło w nim udział pięćdziesiąt pań z całego województwa łódzkiego. W dwa dni pokonały one ponad 250-kilometrową trasę i poznały atrakcje turystyczne północnej części regionu.
Uczestniczki miały niepowtarzalną okazję odwiedzić letnią, remontowaną właśnie, rezydencję Heinzlów w Łagiewnikach, niezwykłą Galerię Staroci Zbigniewa Stania w Lipcach Reymontowskich, jedyne w swoim rodzaju Muzeum Motoryzacji Motonostalgia w Nieborowie czy 200-letni Warsztat Garncarski Rodziny Konopczyńskich w Bolimowie. Rajdowe zadania realizowały również w ogrodach wspaniałej rezydencji magnackiej w Nieborowie, w skansenie wsi łowickiej w Maurzycach czy nad malowniczą rzeką Rawką. Szalały na byku, jeździły drezyną w Muzeum Kolei Wąskotorowej w Rogowie, biegały w płetwach, sprawdzały jak działa 60-letnia pralka Frania. Poznawały także historię naszego regionu, zdobywały fragmenty mapy województwa łódzkiego, aby potem złożyć ją w całość. Panie, biorące udział w rajdzie, wyruszyły też kolejką wąskotorową w sentymentalną podróż w nieznane i w przepięknych okolicznościach przyrody w Jeżowie - jadły obiad. Natomiast wieczorem bawiły się w Stacji Nieborów.
Było kolorowo, wesoło, wypoczynkowo, fantastycznie. Po raz kolejny uczestniczki przekonały się, że nie trzeba daleko jechać, by zobaczyć urokliwe miejsca.
Organizatorem rajdu jest Partnerstwo na Rzecz Aleksandrowa Łódzkiego. W tym roku został on dofinansowany z budżetu Województwa Łódzkiego.

Dane kotnaktowe

Urząd Marszałkowski
Województwa Łódzkiego

al. Piłsudskiego 8
90-051 Łódź
NIP: 725-17-08-148
tel. 42 663 30 00
tel. 42 663 33 80
tel. kom. 695 356 594
e-mail: info@lodzkie.pl