facebook
Menu

Pociągiem w Łódzkie 27.05.2017 r.

Za nami pierwsza w tym roku wycieczka „Pociągiem w Łódzkie”! W sobotę 27 maja zwiedziliśmy Łowicz oraz dolinę rzeki Rawki w Bolimowski Parku Krajobrazowym i tym samym rozpoczęliśmy piątą już edycję projektu! Odświeżona formuła wyjazdów zyskała wielu zwolenników, a odjazd z nowego dworca Łódź Fabryczna stanowił niewątpliwie dodatkową atrakcję.
Na dworcu w Łowiczu powitał podróżnych burmistrz Krzysztof Jan Kaliński, a następnie wycieczkowicze podzieleni zostali na dwie grupy. Pierwsza udała się na zwiedzanie miasta, a druga przejechała autokarem w dolinę rzeki Rawki na teren Bolimowskiego Parku Krajobrazowego. Tam, pod opieką przewodników z Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego, grupa przeszła około 7 km poznając tajniki parku i podziwiając walory przyrodnicze tego unikalnego miejsca. Warto podkreślić, iż obszar ten jest również pozostałością po walkach toczonych podczas I Wojny Światowej i ogromnym cmentarzyskiem żołnierzy polskich, rosyjskich i niemieckich. W Łowiczu grupa prowadzona przez przewodników z Towarzystwa Przyjaciół Łodzi zwiedziła Muzeum Miasta, a także Stary Rynek z Rauszem i Katedrą o barokowym wystroju stanowiącą pomnik historii.
W czasie wycieczki odbył się także piknik na łowickich Błoniach, podczas którego miał miejsce konkurs wiedzy ekologicznej z nagrodami.
 
Zapraszamy na kolejny wycieczki „Pociągiem w Łódzkie”!

Dane kotnaktowe

Urząd Marszałkowski
Województwa Łódzkiego

al. Piłsudskiego 8
90-051 Łódź
NIP: 725-17-08-148
tel. 42 663 30 00
tel. 42 663 33 80
tel. kom. 695 356 594
e-mail: info@lodzkie.pl