Menu

OGŁOSZENIE MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO W SPRAWIE OBSŁUGI INTERESANTÓW

Obchody Światowego Dnia Turystyki w regionie łódzkim

Wojewódzkie obchody Światowego Dnia Turystyki w tym roku odbyły się na terenie powiatu opoczyńskiego w dniach 27-29 września. Uczestnicy mogli poznać atrakcje turystyczne, dziedzictwo historyczne i przyrodnicze m.in. Opoczna, Żarnowa, Drzewicy, Sławna a także mieli okazję odwiedzić nowe udostępnione w tym roku obiekty takie jak: Geopark Owadów-Brzezinki w Sławnie oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji usytuowany nad zalewem Wąglanka-Miedzna w Miedznej Murowanej.
Opoczyńskie zwiedzane było na czterech trasach krajoznawczych wiodących przez najważniejsze i najatrakcyjniejsze miejsca powiatu. Podczas wycieczek zapewniona była opieka przewodników turystycznych oraz gospodarzy w poszczególnych obiektach, którym bardzo dziękujemy za udział w tym przedsięwzięciu.
Oficjalne otwarcie w piątek urozmaicone zostało inscenizacją folklorystyczną „Wesele Opoczyńskie” oraz degustacją potraw regionalnych przygotowanych przez koło gospodyń wiejskich z powiatu opoczyńskiego.
W sobotę mieszkańcy regionu łódzkiego mieli możliwość udziału w wycieczkach autokarowych. Do wyboru były trzy trasy na terenie powiatu opoczyńskiego rozpoczynające się w Pabianicach, Zduńskiej Woli, Bełchatowie, Piotrkowie Trybunalskim, Rawie Mazowieckiej i Tomaszowie Mazowieckim.
W niedzielę natomiast w ramach projektu „Kolejowe niedziele” do opoczyńskiego przyjechali pociągiem mieszkańcy Łodzi  również pod opieką przewodników turystycznych. Na trasie zwiedzania była Miedzna Murowana, Sławno i  Opoczno.

Dane kotnaktowe

Urząd Marszałkowski
Województwa Łódzkiego

al. Piłsudskiego 8
90-051 Łódź
NIP: 725-17-08-148
tel. 42 663 30 00
tel. 42 663 33 80
tel. kom. 695 356 594
e-mail: info@lodzkie.pl