facebook
Menu

Łódzkie na ITB 2016 (8-12.03.2017 r.)

Region łódzki wraz z miastem Łódź przez 5 dni promował swoją ofertę turystyczną  na największych w Europie targach turystycznych ITB w Berlinie. Wzięło w nich udział ponad 10.000 wystawców ze 184 państw. Oficjalnym krajem partnerskim targów ITB była Bostwana, natomiast partnerem odpowiedzialnym za wydarzenia kulturalne była w tym roku Słowenia, która promowała m.in. działania związane ze zrównoważoną turystyką. Organizatorzy szacują, że tylko w ciągu weekendu targi odwidziało 60 000  zwiedzających.
Tegorocznym motywem przewodnim promocji Polski była turystyka rowerowa, dzięki której turysta może aktywnie zwiedzać piękne przyrodniczo tereny, jak również zobaczyć zabytkowe zamki i pałace oraz inne atrakcje turystyczne. Ponadto Polska znalazła się w gronie 10 najlepszych wystawców i otrzymało nagrodę Best Exhibitor Award ITB 2017 za swoje stoisko, które dawało złudzenie  przebywania na  prawdziwych ścieżkach i szlakach rowerowych.
Stoisko regionu łódzkiego wpisywało się w ogólną koncepcję wystawienniczą Polski. Znaleźć można na nim było informacje dotyczące możliwości uprawiania turystyki aktywnej  na oznakowanych szlakach rowerowych i kajakowych oraz na Łódzkim Szlaku Konnym. Ponadto promowana była turystyka miejska m.in. w Łodzi, Skierniewicach czy Tomaszowie Mazowieckim. Szczególną uwagę poświęcono tegorocznym wydarzeniom turystycznym i kulturalnym organizowanym z okazji 800-lecia Piotrkowa Trybunalskiego.
 
Na oficjalnym otwarciu targów Województwo Łódzkie reprezentowane było przez przedstawicieli Zarządu oraz Sejmiku WŁ: Jolantę Ziębę-Gzik, Marka Mazura oraz Dorotę Ryl.
W trakcie uroczystego zwiedzania polskiego stoiska narodowego, Łódzkie odwiedzili m.in. Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki RP Dawid Lasek oraz przedstawiciele Polskiej Organizacji Turystycznej.

Dane kotnaktowe

Urząd Marszałkowski
Województwa Łódzkiego

al. Piłsudskiego 8
90-051 Łódź
NIP: 725-17-08-148
tel. 42 663 30 00
tel. 42 663 33 80
tel. kom. 695 356 594
e-mail: info@lodzkie.pl