Zawodnicy z Łódzkiego w kadrze na Olimpiadę. Będzie medal?

poniedziałek, 8 lipca 2024

Siatkówka. Łodzianin Paweł Zatorski znalazł się w kadrze reprezentacji Polski na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu. Trener Nikola Grbić ogłosił ostateczny skład biało-czerwonych. W nim obok słynnego libero, znaleźli się również dwaj  dobrze znani bełchatowskim kibicom: Grzegorz Łomacz, zawodnik miejscowej Skry i Marcin Janusz, który zaczynał w drużynach juniorskich tego klubu.

Paweł Zatorski to również wychowanek  popularnych „Pszczół”.  W latach 2010-2014 reprezentował ich barwy w seniorskiej siatkówce. To najbardziej utytułowany siatkarz w dziejach reprezentacji Polski, zdobył z nią 16 medali. Ostatnim z nich był brąz Ligi Narodów, wywalczony w czerwcu br. w łódzkiej Atlas Arenie.

Igrzyska rozpoczynają się 26 lipca br. Pierwszy mecz biało-czerwonych (z Egiptem) zostanie rozegrany dzień później. Wśród rywali w fazie grupowej są jeszcze Włosi i Brazylijczycy. Awans do ćwierćfinału wywalczą po dwie najlepsze ekipy oraz dwa zespoły z trzecich miejsc z najlepszym bilansem. Losowanie grup miało miejsce w czerwcu br. w Łodzi.

fot. archiwum