Województwo łódzkie zyskało nowych policjantów

środa, 8 listopada 2023

Sześćdziesięciu funkcjonariuszy przybyło w łódzkim garnizonie policji. W środę, 8 listopada złożyli oni ślubowanie podczas uroczystej zbiórki w sali Oddziału Prewencji Policji przy ul. Pienistej w Łodzi.

- Ślubuję służyć wiernie narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa państwa i jego obywateli. Nawet z narażeniem życia - powtarzali słowa roty ślubowania nowi policjanci.

Przysięgę odebrał nadinspektor Sławomir Litwin, komendant wojewódzki policji. Samorząd Województwa Łódzkiego reprezentował podczas uroczystości wicemarszałek Piotr Adamczyk.

- Ślubowanie to najważniejszy moment w życiu policjanta. Chwila, którą na zawsze się zapamiętuje. To ważny krok w życiu zawodowym. Wstępując w szeregi policji, na pewno zdajecie sobie sprawę, jak trudna oraz odpowiedzialna to praca, misja i służba. W imieniu mieszkańców województwa łódzkiego dziękuję, że zdecydowaliście się na ten krok, że chcecie nas chronić i zabiegać o nasze bezpieczeństwo - mówił wicemarszałek Piotr Adamczyk.

Nowi policjanci musieli przejść przez kilka etapów postępowania kwalifikacyjnego, które obejmuje m.in. testy psychologiczne, z wiedzy i sprawności fizycznej. Teraz przed nimi etap szkoleń, po których dostaną przydziały do poszczególnych jednostek w naszym regionie. 

Uroczystość była także okazją do wręczenia medali „Za długoletnią służbę” przyznawanych przez prezydenta Andrzeja Dudę oraz „Za zasługi dla policji”, nadawanych przez ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Kamińskiego. Odznaczenia wręczył Karol Młynarczyk, wojewoda łódzki.

AA/Fot. Sebastian Sołtyszewski