Województwo Łódzkie wspiera przedsiębiorców

piątek, 18 listopada 2022

W 2022 roku, w ramach międzynarodowej promocji przedsiębiorców z naszego regionu zorganizowaliśmy ponad 20 międzynarodowych wyjazdów gospodarczych (targów, misji, wizyt studyjnych i wydarzeń towarzyszących obecności Województwa Łódzkiego podczas międzynarodowych wyjazdów gospodarczych) oraz blisko 500 zagranicznych spotkań B2B dla przedsiębiorców z regionu.

W dniach 15-17 listopada br. prezentowaliśmy potencjał województwa łódzkiego podczas  największej w Europie wystawie materiałów, technologii oraz elementów wyposażenia jachtów i łodzi METSTRADE 2022.

- Rolą Województwa Łódzkiego jest wspierać przedsiębiorców. Właśnie to robimy, by wspólnie osiągać sukces – mówił Zbigniew Ziemba Wicemarszałek Województwa Łódzkiego podczas targów METS.

METSTRADE to miejsce wymiany kontaktów pomiędzy producentami i nabywcami wysokiej jakości produktów z branży żeglarskiej. Co roku cieszą się dużym zainteresowaniem i są bardzo cenione jako miejsce umożliwiające nawiązanie międzynarodowych relacji handlowych, z których wiele owocuje później zdobyciem nowych klientów. Województwo Łódzkie prezentuje się w nich już po raz czwarty.

W tym roku reprezentowały nas innowacyjne firmy z regionu, tj.: JANMOR - najstarsza prywatna stocznia jachtowa w Polsce, AQUAVENDO - producent m.in. szerokiej gamy pianek pokładowych Vendeck, SYSTEM-MAST - producent masztów, C-CUBE P.S.A. - kompleksowe usługi badawcze materiałów kompozytowych stosowanych w przemyśle morskim, BAFESTO - producent lin żeglarskich.

W wydarzeniu brali udział również Radni Sejmiku Województwa Łódzkiego: Marek Mazur i Andrzej Chowis.

W stolicy Królestwa Niderlandów spotkaliśmy się również z przedstawicielem - Zagranicznego Biura Handlowego PAIH w Amsterdamie - instytucji wspierającej eksport i inwestycję polskich firm na rynkach zagranicznych. Rozmawialiśmy o możliwościach wsparcia rozwoju firm z Łódzkiego w oparciu o rynki zbytu w krajach Beneluxu.

W Amsterdamie zachwyciła nas również sześciopiętrowa Biblioteka Publiczna OBA Amsterdam, po której oprowadziła nas Bożena Kopczyńska - Prezes „Polish Culture” - fundacji promującej kulturę polską w Holandii.

Dziękujemy za owocne spotkania, mając nadzieję, na otwarcie przed Łódzkiem nowych szans i możliwości.

Zapraszamy do śledzenia aktualności na biznes.lodzkie.pl, gdzie na bieżąco zamieszczamy informacje o planowanych rekrutacjach w ramach realizowanych projektów.

Pytania w sprawach działań dla przedsiębiorców prowadzonych przez Wydział Projektów Międzynarodowych prosimy kierować na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

mr

Media