W Łodzi powstanie rynek dla rolników z całego województwa

piątek, 19 sierpnia 2022

Coraz bliżej do realizacji projektu, który Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego, zapowiedział kilka miesięcy temu. W centrum Łodzi, w pobliżu kompleksu Manufaktura, powstanie rynek, na którym rolnicy z województwa łódzkiego będą mogli sprzedać swoje produkty.

Zarząd Województwa Łódzkiego przyjął 19 sierpnia uchwałę dotyczącą bezpłatnego użyczenia terenu przy ul. Drewnowskiej 63-75 w Łodzi Łódzkiemu Ośrodkowi Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Bratoszewicach. Dzięki współpracy Samorządu Województwa Łódzkiego z ŁODR z siedzibą w Bratoszewicach powstanie tu jarmark, na którym rolnicy, ogrodnicy czy sadownicy z naszego regionu będą mogli zaoferować klientom z całego województwa żywność, między innymi wędliny, sery, miody, wypieki, ale także krzewy i drzewa, owoce, wyroby rękodzielnicze.

- Dajemy rolnikom i producentom rolnym możliwość bezpośredniej sprzedaży swoich produktów w centrum Łodzi, w pobliżu Manufaktury, która przyciąga mieszkańców całego regionu. Zyskają na tym także mieszkańcy Łodzi oraz wszyscy, którzy przyjeżdżają do stolicy województwa, bo będą mieć dostęp do wyrobów tradycyjnych, żywności wysokiej jakości produkowanej w Łódzkiem, do owoców i warzyw - mówi marszałek Grzegorz Schreiber. – Wesprzemy także promocję produktów oferowanych na rynku przy ulicy Drewnowskiej.

Teren zostanie użyczony ŁODR z siedzibą w Bratoszewicach 1 września 2022 roku.

AA