Szadek znów był stolicą kapel podwórkowych

niedziela, 7 lipca 2024

Nawet deszcz nie przestraszył fanów muzyki podwórkowej, która w niedzielę miała swoje święto w Szadku. Publiczność XX Ogólnopolskiej Gali Kapel Podwórkowych stawiła się licznie i bawiła świetnie, choć pod parasolami.

Pogoda nie dopisała, ale publiczność tak. Jubileuszowa gala w Szadku przyciągnęła fanów muzyki podwórkowej mocnym programem, bo na scenie zaprezentowały się kapele uznane i popularne m.in. piotrkowska Kapela Fakiry, kapela Sędziej z Sędziejowic, Śląskie Bajery z Ornontowic, „Z Golesz Orkiestra” czy Górnicza Kapela Podwórkowa „Karbon” z Łęcznej. Gospodarzami wydarzenia była Kapela „Szadkowiacy”, ale tę miejscowość reprezentowała też Kapela „Fama”.

Muzyki podwórek można było posłuchać w amfiteatrze przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Szadku, tam też przygotowano atrakcje towarzyszące gali. Była strefa zabaw dla dzieci, stoiska wystawiennicze oraz z rękodziełem oraz przekąski regionalne.

Dla publiczności, nie tylko miejscowej, był okazją do relaksu i dobrej zabawy, natomiast dla zespołów była to możliwość zaprezentowania swojego bardzo różnorodnego repertuaru, ale i wymiany doświadczeń z innymi kapelami. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Joanna Skrzydlewska, marszałek województwa łódzkiego.  

 

kw/fot. Tomasz Grala