facebook
DOŁĄCZ DO NASZEGO NEWSLETTERA I BĄDŹ NA BIEŻĄCO
g -

logo

Menu

Stowarzyszenie „Tak dla S14”: tak dla wszystkich węzłów

30.06.2017
Do Ministerstwa Infrastruktury trafią tysiące podpisów mieszkańców regionu łódzkiego, którzy poparli wybudowanie drogi ekspresowej S14 w planowanym pierwotnie kształcie

Przedstawiciele Stowarzyszenia „Tak dla S14” jednogłośnie opowiedzieli się za wybudowaniem wszystkich węzłów na planowanej drodze S14. To reakcja na zapowiedź ministra infrastruktury, który w tym tygodniu zdecydował, że jeszcze w czerwcu zostanie ogłoszony po raz drugi przetarg na budowę S14. Inwestycja ma być realizowana w formule „Projektuj/Optymalizuj i Buduj”. Ma objąć dwa odcinki - od węzła Lublinek do węzła Łódź Teofilów oraz od tego miejsca do węzła na drodze krajowej numer 91 w Słowiku. Łącznie powstanie 28 i pół kilometra drogi. Problem w tym, że tajemnicą pozostaje planowana liczba węzłów. Tu MI i GDDKiA milczą.
Jacek Lipiński, burmistrz Aleksandrowa Łódzkiego i prezes Stowarzyszenia „Tak dla S14”: - Niestety, w mediach pojawiły się informacje, że przedstawiciele rządu chcą zrezygnować z budowy wszystkich pierwotnie zaplanowanych węzłów. To dziwne, bo na posiedzeniu sejmowej komisji infrastruktury wszyscy - łącznie z posłami PiS – stwierdzili, że wszystkie węzły są niezbędne. Odbieram to, jako próbę demobilizacji i skłócenia samorządów. Od kilkunastu dni proponowaliśmy spotkanie z ministrem infrastruktury. Niestety, przedstawiciele rządu nie chcą się z nami spotkać.
Witold Stępień, marszałek województwa łódzkiego: - Dialog ze stroną rządową jest utrudniony. Na kierowane przez nas pisma otrzymujemy lakoniczną odpowiedź. Dlatego oprócz głosu stowarzyszenia przekażemy także głosy mieszkańców, które złożyli podpisy pod petycjami.
Henryk Brzyszcz, burmistrz Konstantynowa Łódzkiego: - Każda z gmin ma plany i tereny przemysłowe, które są zlokalizowane przy zjazdach i wjazdach na planowaną drogę ekspresową. Podkreślam, że trzeba je zachować w takiej formie.
Wojciech Michalski, reprezentujący Urząd Miasta Łodzi: - Łódź w pełni solidaryzuje się ze stanowiskiem stowarzyszenia. S14 jest obwodnicą aglomeracyjną, której głównym celem jest odciążenie obecnych dróg od tranzytu. I wtedy spełni swoje funkcje, gdy będzie miała maksymalną liczbę węzłów. Jeżeli będzie to tylko droga przerzutowa między A2 a S8, to zahamuje to rozwój gospodarczy gmin leżących wzdłuż jej przebiegu.
Lipiński: - Niedawno mieliśmy 20-lecie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej szumnie obchodzone przez przedstawicieli obecnego rządu. Chciałbym zaznaczyć, że firmy funkcjonujące w podstrefach miały przyrzeczenie skutecznego skomunikowania tych podstref za pomocą węzłów S14. To niedotrzymanie zobowiązań związanych z kwestiami rozwoju gospodarczego.
mk

Polecane

Bioregiony w centrum biogospodarki Unii Europejskiej

21-11-2017

To tytuł sesji otwierającej drugi dzień Międzynarodowego Kongresu Biogospodarki Łódzkie...

Czytaj więcej

Kongres Biogospodarki – Łódzkie 2017

20-11-2017

W Łodzi odbywa się Kongres Biogospodarki. To piąta edycja wydarzenia...

Czytaj więcej

Wiosna, lato, jesień, zima, Łódzkie!

17-11-2017

Licealiści – filmowcy, którzy realizują serię filmów przedstawiających województwo łódzkie...

Czytaj więcej

Karta Seniora Województwa Łódzkiego

17-11-2017

24 października 2017 r. Sejmik Województwa Łódzkiego uchwalił program działań...

Czytaj więcej

Zjednoczeni w Koalicji Kultury

17-11-2017

W Muzeum Sztuki w Łodzi ms2 Jarosław Suchan - dyrektor...

Czytaj więcej

Eko-gmina Brzeziny

15-11-2017

277 domów ogrzanych dzięki panelom słonecznym, a 16 za pomocą...

Czytaj więcej

Wsparcie przynosi efekty

14-11-2017

Kończone są inwestycje drogowe dofinansowane przez Zarząd Województwa Łódzkiego z...

Czytaj więcej

Marszałek z… Marszałkiem, legionistami i harcerzami

11-11-2017

- Niepodobna oddać tego upojenia, tego szału radości, jaki ludność...

Czytaj więcej

Największy w Polsce zjazd firm rodzinnych – „u-Rodziny…

10-11-2017

W Łodzi rozpoczął się trzydniowy, największy w Polsce, zjazd firm...

Czytaj więcej

Dane kotnaktowe

Urząd Marszałkowski
Województwa Łódzkiego

al. Piłsudskiego 8
90-051 Łódź
NIP: 725-17-08-148
tel. 42 663 30 00
tel. 42 663 33 80
tel. kom. 695 356 594
e-mail: info@lodzkie.pl