#sprzątaMy z Parą Prezydencką

środa, 15 czerwca 2022

Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser–Dudą, w środę (15 czerwca) wzięli udział w inauguracji akcji #sprzątaMy. Jest to akcja prowadzona przez  Lasy Państwowe od 2019 r.

Para prezydencka wraz z uczniami, harcerzami, członkami Ligi Ochrony Przyrody, żołnierzami Wojsk Obrony Terytorialnej oraz leśnikami sprzątali las w Nadleśnictwie Skierniewice.
W akcji wzięli udział doradca Prezydenta, radny Sejmiku WŁ Paweł Sałek i Andrzej Górczyński, członek zarządu województwa łódzkiego.

 – Akcję #sprzątaMY zaczęliśmy, po to by dać sygnał całej Polsce, aby zadbać o las, o środowisko naturalne, które nas otacza – zaznaczył Prezydent Andrzej Duda.

Wskazywał, że nowoczesne, sprawne i dobrze funkcjonujące państwo, to także takie państwo, w którym ludzie żyją w atmosferze sprzyjającej zdrowiu, sprawności i długiemu życiu.
Podkreślał również, że bardzo ważne jest, abyśmy dbali na co dzień o środowisko naturalne, abyśmy także od małego uczyli dzieci, że nie wolno zostawiać śmieci w lesie.

- Najlepiej byłoby, gdyby każdy to, co zabrał ze sobą do lasu, z tym samym wrócił, by lasy były czyste - mówił.

Lasy Państwowe podają, że każdego roku uprzątnięcie lasów kosztuje kilkanaście milionów złotych. W ostatnich latach na ten cel wydawane jest ok. 20 mln zł. Co roku z lasów wywozi się średnio 110 tys. m3 śmieci.

Od 15 czerwca do końca roku szkolnego sprzątania lasów z udziałem lokalnych społeczności odbędą się we wszystkich 429 nadleśnictwach.

Akcji towarzyszy kolejna inicjatywa Prezydenta RP i małżonki „sadzimyMY”. Dziś drzewko zasadzone zostało przy Szkole Podstawowej nr 7 im. Kornela Makuszyńskiego w Skierniewicach.

bg
zdjęcia: Sebastian Sołtyszewski