Spotkanie marszałka z przedsiębiorcami

piątek, 16 grudnia 2022

Podczas trzeciego dnia Europejskiego Forum Gospodarczego marszałek Grzegorz Schreiber zaplanował indywidualne spotkanie z przedsiębiorcami z województwa łódzkiego.

- Chciałem Was posłuchać. Zdecydowana większość paneli podczas Forum polega na tym, że to my mówimy. Dlatego zależało mi na spotkaniu, kiedy to Wy będziecie mówić – zwrócił się do przedsiębiorców Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego. – Jesteście bardzo ważni. Powiedzcie mi co mogę zrobić dla Was w przyszłym roku. Pokażcie kierunki działań w sprawach, które Was dotyczą.

Przedsiębiorcy chętnie zabierali głos. Dziękowali za wsparcie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego. Podkreślali, że współpraca układa się bardzo dobrze.

- Bardzo ważną rzeczą jest dla naszej firmy Łódzka Kolej Aglomeracyjna i dowożenie ludzi do pracy – mówił jeden z przedsiębiorców z naszego regionu. – Jeśli zostanie zapewniona częstotliwość połączeń, to nasi pracownicy będą z nich korzystać i zwiążą swoją przyszłość z naszym regionem.

Firma produkująca meble na wymiar z Opoczna podziękowała za nowe pociągi ŁKA  z jej miasta. -Dzieci dojeżdżają nimi do szkoły, dorośli do pracy. To bardzo uławia życie – podkreśliła przedstawicielka firmy.

Marszałek Schreiber podkreślał, że od początku jego kadencji liczba połączeń kolejowych wzrosła o sto procent. – Nie powiedzieliśmy jednak w tej kwestii ostatniego słowa. Pociągi cieszą się ogromnym zainteresowanie. Stawiamy też na połączenia autobusowe. Dziś podpisujemy porozumienie z ministerstwem w sprawie przekazania funduszy na zakup autobusów, które będą dowozić pasażerów na stacje kolejowe – mówił marszałek.

Przedsiębiorcy zwracali uwagę na możliwości wspólnych wyjazdów z Urzędem Marszałkowskim Województwa Łódzkiego na targi branżowe w kraju i za granicą. – Mamy nadzieję, że w kolejnych latach będzie to kontynuowane – podkreślał przedsiębiorca z Łodzi. – To dla nas zawsze szansa na nowe umowy z kontrahentami.

Firma z Wielunia zwróciła uwagę na problem młodych i wykształconych ludzi, którzy nie chcą zostawać po studiach w małym mieście. – Uciekają do Wrocławia, Łodzi i Krakowa – mówiła przedstawicielka firmy. -  Niemożliwe jest znalezienie w małym mieście specjalisty, który będzie płynnie mówić po hiszpańsku czy portugalsku. Warto pomyśleć o programach łączących start-upy z dużymi firmami.

Marszałek Grzegorz Schreiber podkreślał, że zawsze jest dostępny dla przedsiębiorców i będzie robił wszystko, by ich wspierać.

Po spotkaniu 25 przedsiębiorców odebrało certyfikaty za promowanie regionu w kraju i za granicą podczas targów, misji i konferencji branżowych organizowanych przez Województwo Łódzkie.

 

AK/ fot.Adam Staśkiewicz