Siatkarskie emocje w Woli Mąkolskiej

niedziela, 7 lipca 2024

Mieszkańcy gminy Głowno w niedzielę, 7 lipca, pokazali co to znaczy integracja przez sport. Gospodarzami pikniku „Piłka siatkowa łączy pokolenia” było Koło Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich w Woli Mąkolskiej, a jednym z gości Artur Ostrowski, członek zarządu województwa.

To była już druga edycja siatkarskich rozgrywek zorganizowanych dla mieszkańców gminy Głowno przez gospodynie i gospodarzy z Woli Mąkolskiej. – Pierwsza edycja była rok temu. Mamy boisko i stwierdziliśmy, że trzeba to wykorzystać - mówi Justyna Sobierajska, przewodnicząca koła. Do rozgrywek zgłosiło się sześć drużyn – gospodarzy reprezentował „Huragan Wola”, ale była też reprezentacja OSP w Mąkolicach, mieszkańcy sołectwa Ziewanice czy miejscowi przedsiębiorcy. Wygrała drużyna „Absolwenci”, drugie miejsce zajęli siatkarze z OSP Mąkolice, a trzecie – mieszkańcy Ziewanic.

 ADA7356

W pikniku wzięło udział ok. 400 mieszkańców całej gminy Głowno. Gdy dorośli i młodzież grali lub kibicowali uczestnikom rozgrywek, dzieci miały swoje atrakcje. Były animacje, dmuchańce, malowanie tatuaży, wata cukrowa i popcorn.

KGiGW w Woli Mąkolskiej istnieje od 2021 roku. Zostało zarejestrowane jako pierwsze w gminie Głowno i drugie w powiecie. Należy do niego prawie 80 osób w bardzo różnym wieku. Koło jest bardzo aktywne – bierze udział w wielu konkursach np. „Babka wielkanocna z Łódzkiego” czy dożynkach, ale także samo organizuje liczne wydarzenia integrujące i aktywizujące mieszkańców.

kw/ fot. Sebastian Sołtyszewski