Samorządowcy z Łódzkiego uhonorowani przez prezydenta

czwartek, 25 maja 2023

Iwona Koperska, przewodnicząca Sejmiku Województwa Łódzkiego oraz Janusz Ciesielski, radny klubu Prawa i Sprawiedliwości w Sejmiku, odebrali dziś Srebrne Krzyże Zasługi z rąk Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

Okazją do wręczenia państwowych odznaczeń był Dzień Samorządu Terytorialnego. Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser Dudą uhonorowali w Pałacu Prezydenckim samorządowców z całego kraju, w tym także z naszego województwa. Odznaczenia zostały nadane za wybitne zasługi w działalności na rzecz samorządu terytorialnego w Polsce.

- Samorząd jest bardzo ważną częścią życia politycznego, gospodarczego, ale przede wszystkim społecznego mieszkańców Polski. Istotą samorządu są jego mieszkańcy, wspólnota tych, którzy na danym terytorium mieszkają, współtworzą otaczającą rzeczywistość, a ich reprezentantami są właśnie władze samorządowe - mówił prezydent Andrzej Duda.

Dzień Samorządu Terytorialnego został ustanowiony przez Sejm w 2000 roku dla upamiętnienia pierwszych wyborów samorządowych w 1990 roku i w rocznicę 10-lecia odrodzenia polskiego samorządu terytorialnego.

Fot. Kancelaria Prezydenta RP i (wj)