Porozmawiajmy o Łódzkiem

piątek, 29 kwietnia 2022

Cykl spotkań ,,Porozmawiajmy w Łódzkiem” zawitał w piątek (29 kwietnia) do Plichtowa w powiecie łódzkim wschodnim. Piotr Adamczyk, wicemarszałek województwa łódzkiego w Gminno-Parkowym Centrum Kultury i Ekologii spotkał się z mieszkańcami, przedstawicielami lokalnych samorządów oraz stowarzyszeń i organizacji pozarządowych. Całość zwieńczy piknik ,,Fundusze Europejskie na sportowo".

To drugi tegoroczny mityng, na którym razem z grupą ekspertów informujemy o nowościach w ofercie Urzędu Marszałkowskiego. W tym roku spotkania dotyczą trzech kluczowych tematów: nowości w ofercie UMWŁ, Funduszy Europejskich dla Łódzkiego 2021-2027 oraz sposobów pomocy obywatelom Ukrainy, którzy znaleźli schronienie przed wojną na terenie naszego województwa.

- Tegoroczny cykl spotkań „Porozmawiajmy w Łódzkiem” odbywa się w momencie istotnym dla naszego województwa i dla całej Polski. To czas, kiedy zaczynamy realizować nową perspektywę finansową Unii Europejskiej. O tym także chcielibyśmy porozmawiać, bo nowa perspektywa finansowa to nowe możliwości rozwoju województwa, a mówiąc województwa mam oczywiście na myśli państwa małe ojczyzny: sołectwa, miasta, powiaty – powiedział Piotr Adamczyk.

Spotkanie było okazją do wręczenia symbolicznych czeków m.in. dla lokalnych organizacji pozarządowych i stowarzyszeń. Z rąk wicemarszałka odebrali je przedstawiciele Fundacji „Muzyka do potęgi” na organizację Festiwalu „Musica Legata” w dialogu XX i XXI wieku oraz Stowarzyszenia „Klub Fitmoc” na organizację sportowych półkolonii Judo i Cheerleading Wakacyjni FitMocni 2022.

„Porozmawiajmy w Łódzkiem”, cykl zapoczątkowany w 2020 roku to przede wszystkim spotkania z samorządowcami, możliwość podzielania się sukcesami, ale i problemami. Dyrektorzy Urzędu, przedstawiciele instytucji podległych samorządowi województwa przybliżają m.in. aktualne i planowane konkursy unijne, realizowane programy wsparcia, możliwość pozyskania grantów.

Już dziś zapraszamy do udziału w kolejnym spotkaniu, które odbędzie się 6 maja w Gminnym Ośrodku Kultury w Lutomiersku (powiat pabianicki).

bg.

Zdjęcia: Sebastian Sołtyszewski