Podsumowanie roku w Opocznie

wtorek, 11 lutego 2014
Samorządowcy, przedsiębiorcy oraz przedstawiciele instytucji okołobiznesowych, organizacji pozarządowych i jednostek kultury spotkali się na Społeczno - Gospodarczym Podsumowaniu 2013 roku w Gminie Opoczno. Samorząd Województwa Łódzkiego reprezentowali wicemarszałek Artur Bagieński i przewodniczący Sejmiku Marek Mazur.
 
Oceny minionego roku dokonał burmistrz Opoczna Jan Wieruszewski. Zaznaczył, że po latach wzmożonych nakładów na inwestycje z udziałem pieniędzy unijnych nadszedł czas rozliczania zaciągniętych wcześniej zobowiązań. - Jednak bez wcześniejszego ryzyka niemożliwe byłoby zrealizowanie większości inwestycji, które już zostały ukończone lub są w trakcie realizacji - dodał.
Burmistrz podkreślił, że priorytetem dla gminy na najbliższy czas jest utworzenie przystanku kolejowego Opoczno Południe na Centralnej Magistrali Kolejowej. W ramach tego zadania gmina ma wpisane do tegorocznego budżetu sfinansowanie budowy blisko 2-kilometrowej drogi dojazdowej od ronda na węźle Januszewice południowej obwodnicy Opoczna do przystanku. Stacja powinna obsłużyć pierwszych pasażerów już w grudniu tego roku.
Władze miasta przyznały też nagrody i wyróżnienia osobom i instytucjom za współpracę i pomoc przy promocji gminy. Statuetki odebrali m.in. wicemarszałek Artur Bagieński i przewodniczący Marek Mazur.
(jg/jk)