Podrzut i rwanie w hali Włókniarz

wtorek, 27 marca 2018
W Konstantynowie Łódzkim w hali Włókniarz odbył się ogólnopolski turniej podnoszenia ciężarów – Memoriał Jerzego Jaśniaka. To zmarły w 2016 r. wielokrotny medalista mistrzostw Polski, później trener Włókniarza Konstantynów oraz członek Zarządu Okręgowego Związku Podnoszenia Ciężarów w Łodzi, sędzia klasy państwowej.
Tegoroczne zawody były pełne emocji i zaciętej rywalizacji. Zawodnicy i zawodniczki podzieleni na grupy wiekowe stanęli do walki o medale. Wśród kibiców dopingował ich marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień.
W rywalizacji kobiet wzięły udział dwie panie: 38 letnia Agnieszka Musiedlak i 61 letnia Anna Sadowska. Dużo większą frekwencją cieszyły się zawody panów, a sukcesy odnosili też zawodnicy z naszego regionu. Uzyskany przez Józefa Ejsmonta z Pabianic wynik w rwaniu 83 kg i podrzucie 100 kg uplasował go na pierwszym miejscu w grupie 70+. Tym samym zdobył tytuł, którego nie udało mu się uzyskać w zeszłym roku. Zawodnik z Konstantynowa Łódzkiego Jan Jakub w grupie 60-69 lat podrzucił natomiast 93 kg, a w rwaniu uzyskał 75 kg, co dało mu złoty medal z 327,2 punktami w ogólnej klasyfikacji.
W trzech pozostałych grupach wiekowych zwyciężyli zawodnicy z Myszkowa i Brześcia.