Pociąg do turystyki. Pasażerowie ŁKA taniej zwiedzą atrakcje Łódzkiego

piątek, 29 kwietnia 2022

Byliście już w średniowiecznym grodzisku w Tumie, naszym małym Biskupinie? To najnowsza atrakcja turystyczna w Łódzkiem, prawdziwa podróż do XIII-wiecznej Polski, która rozbudzi wyobraźnię i dorosłych, i dzieci. Dzięki ofercie Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, każdy pasażer może liczyć na komfortową podróż, a także zniżki na zakup biletów do tego i innych obiektów na terenie całego województwa.

Majówka to symboliczne rozpoczęcie sezonu turystycznego i właśnie 1 maja rusza akcja „Zajrzyj w Łódzkie z ŁKA”. To oferta skierowana do wszystkich, którzy lubią poznawać nowe, ciekawe miejsca, a tych w Łódzkiem nie brakuje. Zniżki będą obowiązywać aż do końca października, a pasażerowie ŁKA będą mogli skorzystać ze specjalnych upustów na zakup biletów m.in. do grodziska w Tumie oraz skansenu „Łęczycka Zagroda Chłopska” w Kwiatkówku koło Łęczycy czy do Arboretum i Muzeum Lasu i Drewna w Rogowie.

Na liście obiektów turystycznych, które podróżując ŁKA można zwiedzić taniej, są też: Skansen Rzeki Pilicy, Groty Nagórzyckie i Arena Lodowa w Tomaszowie, kolej wąskotorowa w Rogowie, Parowozownia w Skierniewicach oraz Regionalne Centrum Kultury i Ośrodek Sportu i Rekreacji w Drzewicy.

Wszystkie szczegóły dotyczące oferty „Zajrzyj w Łódzkie z ŁKA” można znaleźć na stronie www.lka.lodzkie.pl

ŁKA i Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego mają jednak więcej propozycji promujących regionalną turystykę. W wakacje powrócą „Turystyczne niedziele”, czyli wycieczki pociągami ŁKA po województwie. Szczegóły wkrótce.

 

kw

zdjęcia: Adam Staśkiewicz