Po zdrowie do Poddębic

niedziela, 1 maja 2022

W Poddębicach biją gorące źródła. Od dzisiaj mieszkańcy Łódzkiego mogą jeździć tam nie tylko po zdrowie, ale też relaks i dobrą zabawę. W niedzielę, 1 maja oficjalnie otwarto Centrum Wodolecznictwa i Rekreacji. Tym samym nasze województwo wzbogaciło się o kolejną, wspaniałą atrakcję turystyczną.

Poddębice to 7-tysięczne miasto, które słynie z gorącej wody o temperaturze 72 st. C. Ogrzewa ona nie tylko budynki mieszkalne, ale i instytucje publiczne. Jest też używana w celach zdrowotnych, terapeutycznych, również w kosmetologii. Wydobywa się ją z głębokości ponad 2 tys. metrów, po schłodzeniu woda trafia do basenów, z których możemy już korzystać.

Poddębickie termy to najnowocześniejszy obiekt geotermalny w Polsce. Budowa była realizowana w latach 2019 – 2020. Centrum Wodolecznictwa i Rekreacji to aż 7 basenów: w części zewnętrznej obiektu pływacko-rekreacyjny o długości 50 m, dziecięcy, basen ścian wodnych, a także wypływowy połączony z basenem wewnętrznym. Do dyspozycji korzystających z obiektu są także sauny, pomieszczenia do leczenia uzdrowiskowego z wykorzystaniem soli w różnych postaciach oraz komnata solna z tężniami. Kolejne atrakcje to słoneczny taras, punkt gastronomiczny, sale do zajęć ruchowych, pomieszczenia do masażu czy strefa wellness&spa.

Kompleks przystosowany jest to potrzeb seniorów i osób ze szczególnymi potrzebami.

Inwestycja kosztowała ok. 88 mln zł, z czego ponad 41 mln to dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego WŁ.

Podczas otwarcia obiektu Zarząd Województwa Łódzkiego reprezentował wicemarszałek Piotr Adamczyk. - To kolejne atrakcyjne miejsce na mapie Łódzkiego – mówił. - I kolejny obiekt na rekreacyjnej mapie powiatu, doskonale wpisujący się w potrzeby naszego województwa. Jestem pewien, że będzie się cieszył dużą popularnością.

Jeśli szukacie ciekawej miejscówki na majówkę, nie wahajcie się ani chwili i odwiedźcie poddębickie termy!

 

as

fot. A. Stańczyk/B. Braun