Przejdź do treści Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki

Piłka nożna. Udana inauguracja sezonu w Sercu Łodzi

sobota, 19 lipca 2025

W pierwszym meczu sezonu 25/26 Widzew Łódź pokonał u siebie Zagłębie Lubin 1:0. Byliście na inauguracji rozgrywek w Sercu Łodzi? Szukajcie się na zdjęciach!

Widzew miał spore problemy ze stwarzaniem sobie sytuacji bramkowych. Najlepszą w pierwszej połowie miał Juljan Shehu, ale strzał pomocnika obronił Dominik Hładun. Albańczyk jednak dopiął swego na pięć minut przed przerwą. Dostał podanie od Petera Therkildsena i kapitalnym strzałem w górny róg bramki nie dał szans Hładunowi.

W przerwie bezbarwnego po stronie lubinian Michaiła Kosidisa zmienił Marcel Reguła. Zmiana nie poprawiła jednak słabej gry ofensywnej Zagłębia. Nie udało się to również wprowadzonemu w kolejnych minutach skrzydłowemu Jakubowi Sypkowi, byłemu zawodnikowi Widzewa, którego łódzcy kibice przywitali brawami.  Widzew próbował podwyższyć wynik. Najbliżej tego był po wrzucie z autu Marek Hanousek, ale piłka po jego strzale głową przeleciała obok słupka bramki Miedziowych i ostatecznie rezultat nie uległ zmianie.

Widzew Łódź – Zagłębie Lubin 1:0 (1:0) 1:0 J. Shehu (40)

Widzew: Gikiewicz – Therklidsen (75, Krajewski, Żyro, Visus, Kozlovsky – Alvarez (60, Baena), Selahi (70, Hanousek), Sehu – Fornalczyk,, Bergier (75 Pawłowski), Akere (60, Czyż)

fot. Sebastian Sołtyszewski