Nowe możliwości dla przedsiębiorców z Łódzkiego

wtorek, 6 lutego 2024

Nowy rok, to nowy kierunek rozwoju i nowe perspektywy dla biznesu z województwa łódzkiego. W Winnicy w Ukrainie rozpoczyna działalność Biuro Regionalne Województwa Łódzkiego, które będzie pomagać przedsiębiorcom z naszego regionu zdobyć nowe kontakty i partnerów biznesowych za naszą wschodnią granicą. Na zaproszenie do współpracy już odpowiedziało kilkadziesiąt firm z Łódzkiego.

Biuro to kolejny krok we współpracy naszego województwa z partnerskimi regionami w Ukrainie m.in. Obwodem Winnickim. W momencie wybuchu wojny skupiliśmy się na pomaganiu, ale teraz czas myśleć o odbudowie Ukrainy i firmy z Łódzkiego mają szansę wziąć udział w tym procesie oraz zdobywać tamtejszy rynek. Miejscem nawiązywania kontaktów biznesowych będzie właśnie Biuro Regionalne Województwa Łódzkiego w Winnicy.

Pomysł jego utworzenia to efekt ubiegłorocznej wizyty Grzegorza Schreibera, marszałka województwa, w Winnicy, a także późniejszych rozmów przedstawicieli obu regionów podczas Europejskiego Forum Gospodarczego, które samorząd województwa łódzkiego zorganizował w czerwcu 2023. Wtedy też obie strony podpisały list intencyjny ws. utworzenia biura.

- Współpracujemy od lat, a wojna pokazała, że to partnerstwo to nie tylko słowa. Teraz zacieśniamy tę współpracę, już w wymiarze biznesowym, dając naszym przedsiębiorcom możliwość prowadzenia działalności w Ukrainie – mówi Grzegorz Schreiber, marszałek województwa, który 5 grudnia 2023, razem z Siergiejem Borzovem, przewodniczącym Winnickiej Obwodowej Administracji Wojskowej, podpisał umowę o powołaniu biura.

Na zaproszenie Łódzkiego do podjęcia działalności w Ukrainie, już odpowiedziało kilkadziesiąt firm z naszego regionu. To przedsiębiorstwa m.in. z branży budowlanej, tekstylnej czy usługowo-szkoleniowej Z pierwszymi trwają rozmowy, a wkrótce ich oferta zostanie zaprezentowana stronie ukraińskiej.

Łódzkie jest pierwszym samorządem wojewódzkim, które tworzy swoje stałe przedstawicielstwo na terenie toczącej wojnę z rosyjskim agresorem Ukrainy. Biuro będzie także miejscem współpracy naszych regionów w zakresie kultury, ochrony zdrowia i turystyki

Link do formularza zgłoszeń: https://tiny.pl/cs46l

 

kw