Nowa sala operacyjna w szpitalu w Skierniewicach

piątek, 12 luty 2021 10:40

W Światowy Dzień Chorego w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. St. Rybickiego w Skierniewicach oddano pacjentom i lekarzom  wyremontowaną salę operacyjną z nowoczesnym sprzętem.

Tym samym szpital ma trzy nowe pomieszczenia do przeprowadzenia operacji w głównym bloku operacyjnym.

– Naprawdę z dużą radnością przekazuję mieszkańcom Skierniewic i powiatu skierniewickiego wiadomość o oddaniu do użytku trzeciej sali operacyjnej szpitala im. St. Rybickiego. Całkowicie nowa, wyremontowana i wyposażona sala czeka na pacjentów – powiedział podczas konferencji prasowej Piotr Adamczyk, wicemarszałek województwa łódzkiego, który odpowiada m.in. za sprawy zdrowia. – Remont kosztował 1 520 770 zł - pieniądze pochodziły z budżetu województwa.

Dzięki temu szpital osiągnął pełną gotowość bloku głównego, który wyposażono zarówno w sprzęt medyczny oraz wspólne instalacje.

- Dla nas, radnych Sejmiku Województwa Łódzkiego, którym szpital i mieszkańcy są bliscy, to naprawdę ważne wydarzenie – mówili Ewa Wendrowska, przewodnicząca Komisja Ochrony Zdrowia, Rodziny i Polityki Społecznej oraz Paweł Sałek, skierniewiczanin, który jest jednocześnie doradcą prezydenta Andrzeja Dudy. – Walczyliśmy i walczymy o pieniądze dla szpitala, który jest niezwykle ważny i dla mieszkańców powiatu i dla gmin. W trosce o ich zdrowie musimy stale go ulepszać.

- To, prawda z takimi adwokatami, szpital w Skierniewicach stanie się wkrótce najlepiej wyposażoną placówkę w województwie – żartował Piotr Adamczyk.  

Faktem jest, że skierniewicki szpital wzbogacił się o także sprzęt medyczny. W ramach projektów unijnych dotyczących walki z koronawirusem Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego przekazał placówce środki ochrony indywidualnej, środki do dezynfekcji, a także sprzęt i aparaturę medyczną na kwotę 7,2 mln zł.

Wśród przekazanego sprzętu znalazł się m.in. 64. rzędowy tomograf komputerowy za ponad 2 000 000 zł, aparat RTG cyfrowy Telekomando za ponad 1 000 000 zł, zestaw kardiomonitorów z centralą oraz sterylizator.

W szpitalu z okazji Dnia Chorego, który ustanowił Jan Paweł II, odbyła się Masza święta z udziałem pacjentów, personelu oraz zaproszonych gości.

Map, zdjęcia: Sebastian Sołtyszewski