Nagroda Papieża Franciszka dla dzieci i młodzieży z Łódzkiego

poniedziałek, 13 listopada 2023

Ponad 180 uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych odebrało - z rąk kardynała Grzegorza Rysia, metropolity łódzkiego - Nagrodę Papieża Franciszka. W uroczystej gali wziął udział Piotr Adamczyk, wicemarszałek województwa łódzkiego.

Nagrodę przyznano w trzech kategoriach: działalność charytatywna, ewangelizacyjna i ekumeniczna. Uroczystość odbyła się w dawnym łódzkim kompleksie pofabrycznym Monopolis.

- To jest wielka radość zobaczyć tak wielu ludzi, którym się po prostu chce – mówił kardynał Grzegorz Ryś, metropolita łódzki. - Myślę, że to właśnie przeżywacie idąc do dzieci z domów dziecka, do osób z DPS-u, do osób starszych, czy do osób ubogich i widzicie jak dalece w naszym świecie człowiek jest samotny.

Nagroda jest pomysłem kardynała Rysia. Przyznawana jest od 2019 roku.

- Dziękuję Wam, za to, że czynicie dobro, ono jest bezinteresowne. Nieście dalej tę pomoc – zwrócił się do młodych ludzi Piotr Adamczyk, wicemarszałek województwa łódzkiego. - Nagroda Papieża Franciszka staje się nie tylko uznaniem dla trudu i poświęcenia laureatów, ale również znakiem nadziei i inspiracją dla nas wszystkich. To wyjątkowe wyróżnienie jest bowiem dedykowane Wam - młodym ludziom, którzy nie boją się stawić czoła wyzwaniom współczesnego świata, trwając przy wartościach, które są sercem nauki Chrystusa.

Galę wręczenia nagród uświetnił występ Teatru Mumio.