Przejdź do treści Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki

Łódzkie dla młodych. Wspaniała zabawa dla dzieci w Łęczycy

niedziela, 1 czerwca 2025

Międzynarodowy Dzień Dziecka w Łęczycy potrwa aż dwa dni. Tę jedną najhuczniejszych imprez dla najmłodszych w naszym regionie objęła honorowym patronatem Joanna Skrzydlewska, marszałek województwa łódzkiego.

- Dzień Dziecka jest jednym z najwspanialszych i najmilszych dni w roku. Chcę, żeby najmłodsi mieszkańcy województwa cieszyli się, śmiali i jak najlepiej bawili, bo ich radość to nasz największy skarb – mówi Joanna Skrzydlewska. - Ale to święto jest również okazją, aby przypomnieć, że każde dziecko ma prawo do szczęścia, radości, zabawy i miłości. I że naszym zadaniem, dorosłych, jest dbać o to, by dzieciństwo naszych pociech było bezpieczne, piękne i pełne dobrych wspomnień.

W Łęczycy dzieci świętują 31 maja i 1 czerwca. W pierwszy dzień najwięcej działo się w Parku Miejskim. Stanęła tu tradycyjna Mała Scena, na której wystąpili młodzi wykonawcy, była wyspa artystyczna, paintball, Mobilne Centrum Edukacji Ekologicznej, czyli Ekobus.

W niedzielę, 1 czerwca więcej będzie się działo na Placu Kościuszki. Będą miedzy innymi pokoje zagadek, warsztaty artystyczne, karuzele i koncerty gwiazd. Wystąpią Cleo, Skolim oraz Ewa Olczak.

aa