ŁKS pobiegnie na Zdrowiu
piątek, 17 kwietnia 2026W sobotę (18 kwietnia) odbędzie się druga edycja biegu z udziałem wielosekcyjnego ŁKS-u, który poprowadzi uczestników ścieżkami parku na Zdrowiu. Partnerem wydarzenia jest Urząd Marszałkowski
Druga edycja „Biegnie Reprezentacja Łodzi” cieszy się dużym zainteresowaniem. Limit miejsc w biegu głównym został już wyczerpany, a na liście startowej znajdzie się 410 uczestników (lista była zamknięta już po kilku dniach od uruchomienia zapisów). Start i meta zlokalizowane będą przy stadionie Króla, w okolicach U2 ŁKS Store. Bieg główny rozpocznie się o godz. 11, a jego uczestnicy będą mieli godzinę na pokonanie trasy. Po upływie tego czasu każdy zawodnik zobowiązany jest do opuszczenia trasy.
Trasa biegu głównego
Trasa biegu licząca 5 km poprowadzi Aleją Unii Lubelskiej, następnie ścieżkami parku na Zdrowiu, w pobliżu ZOO, Aquaparku Fala oraz wzdłuż ulicy Konstantynowskiej. Na skrzyżowaniu z al. Unii uczestnicy wbiegną na ścieżkę biegową, którą pokonają w całości, by na końcu wrócić w okolice stadionu Króla, gdzie przy U2 ŁKS Store czeka nas, tak jak rok temu, finisz biegu głównego.
Choć rywalizacja będzie prowadzona z pomiarem czasu, najważniejsza jest dobra zabawa, ruch i integracja ełkaesiackiej społeczności. Trzy najlepsze zawodniczki i trzej najlepsi zawodnicy otrzymają pakiety nagród od U2 ŁKS Store.
Biegi dla dzieci
Wydarzenie ma charakter rodzinny, dlatego równolegle odbędą się także biegi dla najmłodszych. Na dzieci czekają dwa dystanse: 100 metrów (do 5 lat) oraz 300 metrów (do 10 lat) – oba bez pomiaru czasu
Plan wydarzenia:
- 10:00 - początek imprezy
- 10:00 - start biegu dziecięcego na 100 m. (bez pomiaru czasu)
- 10:15 - start biegu dziecięcego na 300 m. (bez pomiaru czasu)
- 10:35 - wspólne zdjęcie pod Przeplatanką
- 10:40 - wspólna rozgrzewka
- 11:00 - start biegu głównego dla dorosłych na 5 km.
- 12:15 - dekoracja zwycięzców
- 12:30 - zakończenie imprezy
