Koluszki zadowolone i chwalone

wtorek, 28 stycznia 2014
Burmistrz Koluszek podsumował rok 2013. Sprawozdania oraz planów gminy na przyszłość wysłuchali na uroczystym spotkaniu noworocznym m.in. marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień, europoseł Joanna Skrzydlewska oraz senator RP Ryszard Bonisławski.
Marszałek chwalił samorząd, ale i mieszkańców Koluszek za umiejętność sięgania po pieniądze unijne w poprzedniej perspektywie finansowej. Największą inwestycją gminy w okresie programowania 2007-2013 była przebudowa sieci kanalizacyjnej i wodociągowej po wschodniej stronie miasta warta 13 mln zł, na którą gmina otrzymał dofinansowanie w wysokości ponad 7,5 mln zł. Ważne dla gminy były też: budowa sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej we wsi Długie (dofinansowanie - blisko milion złotych); czy termomodernizacja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Koluszkach (dofinansowanie - 2 mln 100 tys. zł, realizatorem i głównym inwestorem inwestycji był powiat łódzki wschodni).
- Zwraca jednak uwagę duża liczba firm, które z terenu gminy Koluszki sięgnęły po dofinansowanie na rozwój - było ich kilkanaście. Bardzo się cieszę, że tak wiele inicjatyw mogło liczyć na dofinansowanie z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Aż 33 projekty otrzymały pieniądze na zgłoszone szkolenia, akcje i inne pomysły - mówił marszałek Witold Stępień, który odebrał nagrodę za wkład w rozwój Gminy Koluszki.
(jg/fot. Zbigniew Komorowski „Tydzień w Koluszkach”)